1. kolo přineslo výhru Pražanů

Trio sobotních duelů doplnil zápas pražské Dukly a Maloměřicemi. Vítězně z duelu vyšli domácí Pražané, soupeře porazili pětibrankovým rozdílem.

„Pro nás je to důležitá první výhra, nicméně výkon nebyl podle naších představ. Měli jsme fáze, kdy jsme soupeře dokázali dostat pod tlak, utekli jsme mu během prvního, tak druhého poločasu na osmibrankový rozdíl (24:16), ale místo toho, abychom dotáhli, přišly velmi jednoduché chyby, kdy hráči zbytečně otevřeli prostor, neobešli pivota, vyběhli z křídla… V posledních 15 minutách zápasu jsme všechny góly dostali ze šestky. Všechny góly soupeř byl schopný hrát až na šestku, což se nesmí stát, protože v tu chvíli, ať je obrana jakákoliv, ať je to 1-5 nebo 0-6, která v první polovině utkání fungovala velmi dobře, tyto individuální chyby srazí celý výkon týmu. Nakonec jsou to 2 body, ale výkon to, z mého pohledu, dobrý nebyl, “ komentoval výkon svých svěřenců kriticky Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha.

To na druhé straně byl trenér s výkonem týmu spokojenější. „Dnes jsem spokojený s naší hrou. Samozřejmě, že byla škoda, že nám dvakrát ten zápas utekl, udělali jsme příliš mnoho řetězových chyb za sebou a tým Dukly nám vždy odskočil o dost branek, což si nemůžeme dovolit. Ale i tak, myslím si, že na venkovním hřišti při prvním zápasu náš výkon byl slušný. Nám se příprava moc nedařila, měl jsem z toho velké obavy a jsem rád, že hráči se hecli a hráli do poslední minuty. Je vidět, že hráči Dukly mají výborné parametry kvality. Jsou možná nyní jako tým dost mladí, z čehož vyplavalo, že udělali dost chyb, ale hrají krásnou házenou a byl to, z mého pohledu, perfektní zápas,“ těšilo trenéra Maloměřic Víta Musila.