Muži B na úvod sezóny zvítězili v Kuřimi 30:27

B-tým Maloměřic pro svůj první zápas v této sezóně vycestoval do nedaleké Kuřimi. Navzdory tomu, že se zcela nepodařilo naplnit soupisku pro toto utkání, Majlont přijel s odhodláním poprat se o body. K tomu navíc dopomohlo vědomí, že v posledním utkání v Kuřimi na jaře letošního roku to byli právě hosté z Brna, kteří se radovali z vítězství.

Zpočátku byl zápas vyrovnaný, ani jeden z obou týmů nedokázal na soupeře zatlačit a gólově odskočit. To se změnilo ve zhruba 20. minutě, kdy se po sérii technických chyb na straně Maloměřic podařilo domácím navýšit skóre na 16:10. Poté se hosté probudili z letargie a do šaten se odcházelo za stavu 18:14 pro Kuřim.

Cíl pro druhou půli byl jasný, zpevnit obranu a zpřesnit střelbu v útoku. Maloměřice začaly s větším nasazením a v osmé minutě dokázaly srovnat na 20:20. Domácí Kuřim, která se mimojiné netají svými umýsly soutěž vyhrát a postoupit do 1. ligy, začala pociťovat nervozitu. Oslabený soupeř se však ne a ne vzdát. Maloměřice zatly příslověčný chrup a s koncentrovanou obranou a přibývajícími úspěšnými zákroky brankáře Karla Schwarzera se ve 23. minutě ujaly vedení. Domácí se dostali pod tlak a spolu s ubývajícími silami začali ztrácet i zápas. Majlont ke konci nedopustil žádné drama a s notnou dávkou úsilí a kolektivního výkonu začal novou sezónu výhrou 30:27.

Mimo zisku 2 bodů do tabulky však družstvo mužů oslavilo i další důležitou událost – po několikaleté odmlce se v rezervním týmu Maloměřic objevil domácí odchovanec z družstva staršího dorostu, a to jmenovitě Jan Hnát. V zápase se objevil na několik minut na pozici pravého křídla a vynikal svou houževnatostí a všestranností. Doufáme, že týmu pomůže i v nadcházejících zápasech a získá cenné zkušenosti v konkurenci starších a ostřílenějších hráčů.

Nejvíce gólu do soupeřovy brány dokázali vstřelit Jan Musil (5), Jan Drásal (4), David Komárek (4) a Josef Vykouřil (4).