Majlont si hravě poradil s nevyzpytatelnými Telnicemi0

Telnice jsou soupeřem, nad kterým je možné vyhrát rozdílem třídy, ale také ostudně prohrát o deset branek. Naštěstí byl víkendový domácí zápas tou první variantou.

Utkání jsme začali poněkud nešťastně, po nefunkční zvukotechnice nám opakovaně selhala i obrana. Dva dvouminutové tresty pozdržely naši dominanci, a tak se s námi soupeř do desáté minuty držel a dokonce v určitých fázích i vedl. Jakmile se však na hřišti počty hráčů srovnaly, bylo zřejmé, kdo je v Kolmustr Aréně pánem. Navíc se ukázalo, že skvěle funguje souhra Filipa Junga s Petrem Muškátem. Oba se prosazovali ve hře jeden na jednoho, přičemž svým drajvem na branku vytvářeli (nejen pro sebe) krásné gólové příležitosti. Z jejich souhry tak mohli těžit jak pivoti, tak třeba i krajní spojka Lukáš Martinát. První poločas jsme tak kromě drobného počátečního zaváhání zvládli na výbornou (15:10).

Ve druhém poločase jsme jenom pokračovali v krasojízdě. Michal Mazač chytal soupeřovi střely do dvou a spojky v útočné fázi zakončovaly po nádherných akcích. Co nám připomnělo, že hrajeme druhou ligu, byla snad jen pasáž ve čtyřicáté minutě, kdy jsme se špatnými přihrávkami připravili o tři rychlé protiútoky během jedné minuty. Kromě tohoto škraloupu však tým předvedl, že je schopen udržet herní morálku až do poslední minuty. Díky tomu se rozdíl mezi oběma týmy navýšil až na propastných dvanáct gólů (30:18).

Majlont tak obhájil čtvrtou příčku, přičemž nám ke druhému místu chybí pouze čtyři branky ve výsledném skóre. Také se můžeme pochlubit druhou nejlepší obranou v lize – za čtyři zápasy jsme obdrželi jenom devadesát branek.

Nejlepší střelci Maloměřic: Jan Íčko Ipser (6), Jiří Havča Havelka a Lukáš Machy Martinát (oba po pěti brankách)