Majlontská mašina se znovu rozjela, odnesl to Kostelec0

Po nevydařeném utkání ve Velkém Meziříčí jsme měli co napravovat. Museli jsme se však obejít bez Michala Stříže, který chtě nechtě musel plnit manželské povinnosti na posvatebních líbánkách, a Jana Musila, který dostal od extraligového Králova pole zaracha a domácí vězení. Kostelec naopak přijel v plné síle a s dobře rozjetou sezónou – dělil nás rozdíl jediného bodu. Podle všech předpokladů nás tedy čekal zápas vyrovnaný a velmi náročný.

V prvních minutách byla obrana děravá a útok bezzubý. Ukvapené nahrávky do pivota, nechráněný střed obrany a nepřipravená střelba z dálky. Soupeř tak lehce získal nepatrný náskok, až to místy připomínalo nezdar ve Velkém Meziříčí. Domácí prostředí a povzbuzování fanoušků však zlikvidovaly jakékoliv obavy o ztrátě domácích bodů, naopak Kostelec ztrácel dech i nápaditost. Únava se nakonec projevila v nedůrazném přistupování na obraně, čehož využila naše střední spojka Filip Jung, která díky své mrštnost dokázala připravit výborné střelecké pozice pro krajní spojky. A fyzickou připravenost jsme nakonec ukázaly i na obraně, když jsme v poslední desetiminutovce soupeři takřka znemožnili střelecky se prosadit.

Do druhého poločasu jsme vstupovali za stavu (18:11), a tak jediným strašákem byly vavříny, na kterých jsme mohli usnout. Naštěstí se nám však povedlo navázat na drajv z první třicetiminutovky a nad soupeřem jsme tak stále drželi značný náskok. Góly jsme stříleli z trháků, rychlých protiútoků i po šablonách a signálech v postupných útocích. Kromě rozhárané pětiminutovky v půlce druhého poločasu jsme se nesnažili hrát sami na sebe, ale týmově. Vycházeli nám přihrávky do pivota i dohrávky do křídel. Za velkého fandění diváků jsme drželi zápas ve svých rukách. Fanouškům jsme se nakonec i odvděčili polevující obranou, díky které mohly v bráně zazářit akrobatické dovednosti Matěje Mizery.

Zápas skončil krásným výsledkem (37:27), a Majlont tak v ligové tabulce sebejistě uchránil 4. příčku.

Nejlepší střelci Maloměřic: Kristián Kikin Kolář (6), Jan Kolouch Singer a Filip Lečo Jung (oba po pěti brankách)