Majlontská hala bude centrem moderní házené0

Sportovní halu v Maloměřicích navštíví před Vánocemi házenkářský trenér slovenských reprezentantek Dušan Poloz. Na svém semináři bude školit trenéry, jak využít nově zavedené pravidlo, kdy brankáře útočícího týmu vystřídá hráč do pole. Trenér Poloz tak na svém semináři odprezentuje nové herní variace a šablony, které naplno využívají všech aspektů moderní házené.

„Nikdy neodmítnu možnost předávat zkušenosti. Házená mi toho dala opravdu moc a tímto způsobem jí to chci vrátit,“ uvedl Poloz, kterému na semináři budou asistovat maloměřičtí házenkáři.

Dušan Poloz je zkušený trenér, který kromě slovenského národního týmu trénuje také norské mužstvo FK Follo, s jehož juniorským týmem vyhrál v roce 2008 norský šampionát. Zároveň se také věnuje norskému juniorskému týmu Ski Handball. V těchto týmech se specializuje na obranou fázi hry a fyzický i mentální rozvoj hráčů.

„Teprve v Norsku jsem začal házenou studovat podrobněji, dělal jsem si poznámky o každém herním signálu a akci. Teprve tam jsem pochopil, že trénování házené bude můj život,“ prozradil Poloz, který s mosteckými házenkářkami vyhrál v roce 2013 evropský Challenge cup, českou ligu i pohár.

Seminář proběhne ve středu (21.12) v 16:00.

Sportovní hala je také domovem maloměřických házenkářů. Po výhře ve vyhecovaném brněnském derby, ve kterém porazili Bohunice (25:19), zakončili polovinu sezóny na 3. příčce a se zápasem k dobru.

Maloměřice však nejsou hostitelem pouze házenkářských akcí. V prosinci se uskutečnil také turnaj ve frisbee a korfbalu. Každé všední dopoledne také probíhají na maloměřické palubovce tělocviky základní školy Hamry a odpolední hodiny patří kromě házené i futsalu a florbalu.

Odpovědět