Majlont nadělil Bohunicím čtyři porážky!0

Majlont v neděli čekaly čtyři utkání s odvěkým brněnským rivalem z Bohunic.

Bohunické áčko nastoupilo v omlazené sestavě a bez hlavní střelecké spojky Pavla Mrnuštíka, který na začátku sezóny odcestoval budovat házenkářskou kariéru do Hustopečí. Naopak náš A-tým nastoupil v ostaršené sestavě, jelikož se Michal Stříž dostal během týdne do kategorie 30+. Střeleckých spojek jsme však měli plný arsenál. To se také projevilo hned v úvodních minutách, kdy jsme si především neprostupnou obranou vybudovali čtyřbrankový náskok. Do branky nám spadli pouze branky ztečováné a po nešťastné dorážce. Do dvanácté minuty jsme tak dostali pouze dva góly a mohli s klidnější hlavou hrát v útočné fázi, ve které se vyplácela souhra střední spojky Filipa Junga s krajními spojkami. Sám Filip Jung se však dokázal prosadit i v soubojích jeden na jednoho a za utkání si připsal sedm branek.

Průběh utkání však lehce zdramatizovala sporná vyloučení. Pod drobnohled rozhodčích se dostal novopečený třicátník Michal Stříž, který si za první poločas vysloužil hned dvě trestné dvouminutovky. V obraně jsme sice dokázali soupeře potrápit i s menším počtem hráčů na hřišti, v útoku jsme však tak suverénní nebyli a dělali jsme zbytečné chyby. Poločas tak skončil pouze dvoubrankovým rozdílem (11:9).

Do druhé půle jsme vstoupili se stejně tvrdou obranou. Rozhodčí však na Michala Stříže nezapomněli a hned v úvodu mu dali třetí dvouminutovku, což znamenalo červenou kartu a vyloučení do konce zápasu. Tím však dvojkový mariáš neskončil a na lavičku si musel na dvě minuty sednout i František Štěpánek a Honza Ipser. Ve čtyřicáté minutě se tak povedlo soupeři dotáhnout na rozdíl jediné branky (15:14). Bohunické manko však opět narostlo ihned poté, co se počet hráčů na hřišti vyrovnal. Zatímco se Bohunice na každý gól natrápili, nám se dařilo branky střílet po jednoduchých kombinacích a v rychlých útocích. Ikonický byl průnik Vojtěcha Hotárka, který po rychlém rozehrání inkasovaného gólu dostal míč do sprintu a vymetl růžek branky dřív, než se stihl soupeř v obraně otočit. Soupeři také na konci zápasu docházeli síly, a tak se František Štěpánek dvakrát blýskl krásným vypíchnutím nahrávky.

Zápas tak skončil nádherným šestibrankovým rozdílem (25:19). Majlont tak i s jedním vynechaným zápasem přezimuje na TŘETÍ místě.

Nejlepší střelci Maloměřic: Filip Lečo Jung (7), Lukáš Machy Martinát (5), Jan Kolouch Singer (4)

V utkání B-týmu nenastoupil náš tým tak přesvědčivě, jako se povedlo Áčku. Plýtvali jsme střeleckými šancemi a o to víc jsme se museli nadřít na obraně. Zápas tak působil značně defenzivně. Střelecké prokletí prolomil až v páté minutě Michal Čermák. I přes nezdařilý začátek utkání jsme si nenechali soupeře příliš utéct a do dvacáté minuty jsme zaostávali o pouhé dva góly (7:9). Tehdy trenér Aleš Kolář protočil sestavu, která nakonec nejlépe sedla levé spojce Lukáši Martinátovi a golmanovi/spojce/křídlu Matěji Mizerovi. Tím se poměr skóre v závěru první půle otočil a Majlont tak za poločasového hvizdu odcházel do šatny s jednobrankovým náskokem (12:11).

Ve druhém poločase ztrácel soupeř dech a s nedostatkem sil se snažil mnohdy neúspěšně prosadit v soubojích jeden na jednoho. Naopak nám se dařilo (stejně jako v zápase A-týmu) vycházet z pevné obrany, z které jsme přecházeli do rychlých protiútoků a trháků. Gólové žně tak zažila křídla, přičemž nejvýraznější výkon podal Kristián Kolář, který se za celý zápas prosadil pětkrát a společně s Lukášem Martinátem se stal nejlepším střelcem týmu. Unavené Bohunice už nenašli síly zvrátit výsledek, a tak nakonec skončil zápas pětibrankovým rozdílem (24:19).

Nejlepší střelci Maloměřic: Kristián Kikin Kolář a Lukáš Machy Martinát (oba po pěti), Michal Čermák (4)

Další dva zápasy patřily majlontským žákům. V tom prvním mladší žáci porazili Bohunice 16:14 a v tom druhém zvítězili starší žáci rozdílem PATNÁCTI branek (33:18).