Rozhovor: Ivo Škrdlant0

Aby Vám čekání na jarní část sezóny rychleji uteklo, přinášíme rozhovor s trenérem majlontských žáků Ivo Škrdlantem.

Jak hodnotíš dosavadní průběh sezóny?

I přes veliké zlepšení v herním projevu, se nám nepodařilo v podzimní části soutěže nějak výrazně prosadit. Mimo jedno vítězství nad Opavou na turnaji v Rožnově a domácí výhrou v dohrávce podzimní soutěže nad Bohunicemi, jsme všechny zápasy prohráli. Hodně se projevila slabá technická a herně taktická vybavenost, která byla podtržená i nedostatečným fyzickým fondem. Ale i tak se nám podařilo odehrát pět velice vyrovnaných zápasů a minimálně remíza, nám tak tak mezi prsty protekla. Posun v před je znát, ale pořád nám to na vítězství nestačilo.

Co je cílem týmu?

Chceme se o zimní přestávce zlepšit po fyzické a hlavně technické stránce. Herní projev budeme pilovat v přípravných turnajích a jako cíl pro zbytek sezóny je zisk 10 bodů v jarní části s ideálním umístěním na 5. až 6. místě.

 

Jak hodnotíš tréninky?

Co se týče tréninkových jednotek, tak ty se snažím vyvážené přizpůsobovat potřebám a počtu účastníků na tréninku. Docela často bojuji s malou účastí hráčů na tréninzích, což je veliká brzda v dalším rozvoji a zlepšování. Většině kluků chybí disciplína, ukázněnost a pokora, ale i tady došlo k jistému zlepšení. Roli trenéra jsem po ukončení aktivní činnosti hráče přijal se vší zodpovědností a práce mne naplňuje i přes to že to není jednoduché, ale s tím jsem do toho šel.

Co je potřeba zlepšit u hráčů?

Jednoznačně se musíme zlepšit v základním ovládání míče, trápí nás přihrávky, herní projev a obrovský počet nevynucených technických chyb včetně hory přešlapů.

A co u tebe?

Zlepšovat je vždycky co, neb i já nejsem bez chyb. Cítím veliké mezery v koučování zápasů, tam mne čeká kus cesty a chci na sobě v tomto směru zapracovat. Co se týče tréninkových jednotek, tak obrovské mezery mám v práci s gólmany. Jinak cítím, že práce s hráči na tréninku má smysl jasný cíl a mám co předat.

Jak to vypadá s lednovým Mamut cupem?

Bude se konat přesně 25. února, přičemž teprve skládáme účastníky a vše je ve fázi příprav. Zatím potvrdily účast družstva Polanky nad Odrou a Rožnova pod Radhoštěm. Ale máme přislíbenou účast Pardubic, Frýdku-Místku, Dukly Praha a taky družstva Modré ze Slovenska. Na potvrzení účasti je do 20. ledna zatím čas, ale postupně si všechny obvolávám a budu rád když se v této sestavě družstev na Mamut cupu sejdeme. Taky budeme moc rádi, když nás přijdete povzbudit.

Odpovědět