Rozhovor: Vít Musil0

Před začátkem jarní sezóny vám přinášíme názory a vize trenéra Víta Musila.

 

Jaký je cíl pro jarní část?

I přes nepříjemnou ztrátu pěti bodů je cílem boj o první příčku. S ohledem na to, jak dopadla podzimní část, bychom neměli skončit hůře než třetí.

 

Co je potřeba zlepšit?

Zlepšit se budeme muset jak v útočné fázi, tak v obranné. V postupném útoku potřebujeme zvýšit efektivitu, protože se nám nedaří vytvářet optimální příležitosti k zakončení. V obranné fázi je určitě nutné zapracovat na dovednostech jednotlivce. Má původní představa byla, že budeme pilovat nový agresivnější obranný systém, ale nyní cítím, že snazší a celkově efektivnější bude zlepšit činnost hráčů jako takových.

 

V čem je progres oproti minulým sezónám?

Jsme teprve v půlce sezóny, ale i tak si myslím, že oproti těm předchozím se nám podařilo zajistit lepší variabilitu prakticky na všech postech. Vnímám to jako plus, protože v naší soutěži má prakticky každý tým jednoho až dva rozdílové hráče a jejich absence v zápase znamená většinou prohru. U některých hráčů je vidět i markantní osobní zlepšení a za to jsem samozřejmě taky velmi rád.

 

Jak vnímáš domácí utkání?

Díky spoustě lidí v klubu a fanouškům se na domácích utkáních vytváří skvělá atmosféra a ono všechno to úsilí pak víc těší, když vidím, že se házenou baví i fanoušci a diváci. Celý tým si podpory fanoušků moc cenní a motivuje nás to k profesionálnějšímu přístupu.

 

Co je naší slabinou?

Co mě koncepčně trápí a zároveň se dá říct, že to považuji za naši slabinu, je absence dorostenců, kteří by se postupně zapracovávali do našich mužských týmů.

 

A nejsilnější stránka?  

Určitě sounáležitost a dobrá parta. Vysoká tréninková morálka hráčů a nadstandartní výkony brankářů.

 

Jak hodnotíš podzimní část sezóny?

Podzimní část sezóny jsme předváděli dobrou a kvalitní hru. Důkazem toho je výhra nad prvoligovou Bystřicí a vyrovnaný zápas s extraligovou Duklou. Na druhou stranu je velkým zklamáním jednogólová prohra doma s Tišnovem a zbytečná kontumace zápasu s Ivančicemi. Ztráta těchto 4 bodů opravdu mrzí. Máme jedenáct zápasů na to, to napravit a zabojovat o špičku tabulky. Pevně věřím, že pro to všichni uděláme maximum.

Odpovědět