Sportovní hala hostí prestižní poháry0

Sportovní hala bude pod náporem nejrůznějších sportovních událostí. Na moderní palubovce se vystřídá mezinárodní turnaj fotbalové Zbrojovky, ligové zápasy futsalistů a florbalistů, mládežnické turnaje házenkářů a v neposlední řadě konečná fáze házenkářského poháru.

„Jsme strašně rádi, že se hala víc a víc zaplňuje i mezinárodními turnaji a získává tak stále lepší pověst. Vděčíme za to vynikajícímu zázemí a organizačnímu zabezpečení akcí. I proto  je o halu od ledna do dubna dvojnásobný zájem, než jaká je její kapacita,“ uvedl hospodář maloměřického Sokola Aleš Kolář.

Koncem ledna upře házenkářská veřejnost veškerou svou pozornost právě do Maloměřic. Naše hala totiž bude hostit poslední kola českého poháru mužské házené. O prestižní trofej se v sobotu (28. ledna) utká v semifinálových kolech čtveřice nejlepších týmů z celé republiky. O konečném vítězi šampionátu se rozhodne o den později, přičemž bude možné zápas sledovat nejen přímo v hale, ale také v živém vysílání České televize.

Druhý víkend v novém roce (7. až 8. ledna) bude maloměřická sportovní hala hostit již patnáctý ročník mezinárodního fotbalového turnaje O pohár hejtmana Jihomoravského kraje. Ten již tradičně pořádá juniorka FC Zbrojovky. V minulém ročníku, který taktéž proběhl na maloměřické půdě, se výběr Zbrojovky umístil v české, slovenské a rakouské konkurenci na třetím místě.

Pod záštitou Majlont cupu zaplní další víkend (14. až 15. ledna) maloměřickou halu házenkářští starší žáci. O týden později se stane hala útočištěm turnaje ve frisbee a další týden, v sobotu před již avizovaným semifinále českého poháru, bude hala hostit další Majlont cup, tentokrát pro házenkářské mini-žáky.

Sportovní hala je také nadále útočištěm házenkářů SHC Maloměřice, kteří okupují třetí příčku v druhé lize. Tým od prvního týdne začal zimní přípravu, ve které se trenér Vít Musil zaměřil na nepříliš oblíbené drilování fyzické kondice.

S novým rokem je také hala stále prostorem tréninků nejrůznějších týmů futsalistů a florbalistů. Oddych od školních lavic zde také nadále nalézají školáci základní školy Hamry. Tělocviky budou v hale každé všední dopoledne.

Odpovědět