Pravou nohou do jarní části sezóny0

Kdyby na zápas proti poslednímu Juliánovu existovaly sázkařské kurzy, zcela jistě by na naši výhru nepřesáhly hodnotu 1,50. Kdyby však existovalo něco jako sázka na jistotu, všechny Fortuny a Tipsporty by do týdne zkrachovaly. Proto naše role favorita byla pouze nadějí na vítězství, ne však předem určenou jistotou. O tom jsme se záhy přesvědčili, když nás Juliánov v úvodních třech minutách přivítal dvěma ušmudlanými brankami. K našemu štěstí to však byl téměř stejný počet branek, jaký nám soupeř vsítil do konce prvního poločasu.

Po měsíci pilování jsme se totiž mohli pochlubit téměř nepropustnou obranou, disciplinovaným zajišťováním a fair-play agresivitou. Jelikož jsme však soupeře mnohdy přerušili hned při zárodku hrozící situace, neobvykle se protáhnul náš čas strávený v obraně. Pokud tedy Juliánov v něčem vynikal, bylo to držení míče.

O to víc jsme si museli vážit každého útoku. To se nám však dařilo, a tak jsme otočili za dvacet minut skóre z 1:2 na 11:3. Těžili jsme nejen z výborné úspěšnosti spojek Michala Stříže a Lukáše Martináta, ale také z rychlých přechodů, ve kterých vynikla rychlost křídel Davida Komárka a Kristiána Koláře. V poločasu jsme nakonec šli do šatny za sedmibrankového rozdílu (12:5).

Důvodů, proč se druhá půlka nevyvíjela stejným trendem jako ta první, bylo více než pár. Tím nejdůležitějším byla ztráta koncentrace a snížená agresivita na obraně. Soupeřův útok s Tomášem Kalouskem na střední spojce snáze procházel naší obranou a vytrvale nám sekundoval. Rozdíl ve skóre tak sice narůstal, dobrou obranou jsme se však už příliš chlubit nemohli. Na Juliánovu se však s přibývajícími minutami podepisovala únava, která byla zapříčiněna úzkým kádrem a vysilující snahou prokličkovat se obranou na hranici brankoviště. Posledních patnáct minut jsme tak už pouze korigovali výsledek a nakonec jsme se s brněnským rivalem rozešli jedenáctibrankovým rozdílem (33:22). Vítězným vstupem do jarní sezóny se tak potvrdila naše ambice na postup do první ligy a zároveň jsme si upevnili pozici na třetí příčce.

 

Nejlepší střelci Majlontu: Filip Lečo Jung (7), Lukáš Machy Martinát (6), Michal Harry Stříž (5)

Odpovědět