Sportovní jaro již v únoru0

Sportovní kalendář je neúprosný, a tak pro maloměřické házenkáře začíná jarní část ligy už v únoru. Hráče čeká hned z kraje ostrý ligový start proti městskému rivalovi z Juliánova. První zatěžkávací test tak ukáže, zda je úmysl atakovat první příčku utopii nebo možnou realitou. „I když jsme na podzim ztratili pět bodů, budeme chtít ligu vyhrát. Pokud bychom na konci sezóny byli horší než třetí, bylo by to zklamání,“ zhodnotil trenér Vít Musil.

 

Maloměřičtí se střetnou s Juliánovem na domácí palubovce v roli favorita. A jak dodal Musil, v zápase i v celé lize rozhodne také domácí atmosféra. „Celý tým si podpory fanoušků moc cenní. Motivuje nás to k profesionálnějšímu přístupu.“ Brněnské derby proběhne 18. února v 10:30.

 

Házenkářské jaro však nekončí utkáním s Juliánovem. Sportovní hala bude 1. února hostit juniorské reprezentantky, 11. února Mamut cup mladších žáků, 18. února turnaj mini-žáků a o den později zaplní halu házenkáři z žákovské ligy.

 

A nakonec 25. února bude sportovní hala dějištěm Mamut cupu starších žáků. „Zatím potvrdily účast házenkáři Polanky nad Odrou a Rožnova pod Radhoštěm. Ale máme přislíbenou účast Pardubic, Frýdku-Místku, Dukly Praha a taky družstva Modré ze Slovenska. Budeme moc rádi, když nás přijdete povzbudit,“ uvedl trenér starších žáků Ivo Škrdlant.

 

Hala však není pouze pro házenkáře. V odpoledne 25. února bude palubovka patřit korfbalovému turnaji a celá neděle 26. února zase futsalistům. Na své si přijdou i žáci ZŠ Hamry. Kromě běžné výuky tělocviků totiž 7. února škola pořádá turnaj ve florbalu.

 

 

 

 

 

Odpovědět