Maloměřické děti baví házená0

I když to jednu dobu vypadalo, že kvůli špatným podmínkám a nedostatečnému vybavení nedokáže házená přilákat mladé hráče, v posledních sezónách se v Maloměřicích postupně obnovily tři týmy žákovských kategorií a to právě díky kvalitnímu zázemí a profesionalizaci týmových trenérů. Je tak patrné zlepšení nejen u týmů dospělých, ale krůček po krůčku narůstá i progres mezi házenkářskými žáky.

Pro maloměřický sport je také důležitá nově založená házenkářská přípravka. Ta v pondělí a ve středu od 15:30 do 17:00 trénuje nejen základní házenkářské schopnosti, ale také učí děti koordinaci a základy gymnastiky. A jako zpestření jsou některé tréninky věnovány i judu. „Snažíme se mladé sportovce a sportovkyně připravit ve všech směrech,“ řekl trenér Roman Misák, který spolupracuje s Irenou Kupkovou. Ta od podzimu vede na škole Hamry kroužek házené. „Je v nich velký potenciál. U některých hráčů vidíme, že se i za krátkou dobu hodně zlepšili,“ dodal trenér Kristián Kolář.

Žákům začíná jarní část sezóny v sobotu 25. března, kdy se mančafty střetnou s protivníky z Újezdu u Brna.

Maloměřický Sokol také pořádá přípravný žákovský turnaj Mamut cup. V tom se mladší žáci v konkurenci pěti týmů umístili na třetím místě. Starší žáci absolvovali svou přípravu na turnaji v Pardubicích. „Chyběli nám tři klíčoví hráči, přesto naši účast hodnotím kladně. Zlepšujeme se,“ prohlásil maloměřický trenér Ivo Škrdlant.

Odpovědět