Tišnovské deja-vu, jen jiné kulisy0

Je to téměř půlrok, co nás na domácí palubovce Tišnov porazil rozdílem jediné branky. Tehdejší nepříznivé skóre 31:32 nás po snadné výhře nad Juliánovem probudilo a odstartovalo sérii zdařilých utkání a krásných výher. Po nedělní jednogólové prohře v tišnovské hale nám tak nezbývá, než doufat ve stejný efekt.

Přáli jsme si rozhodnout utkání již v prvních minutách a tomu jsme podřídili i tempo zápasu. Ať už jsme dostali gól či nikoliv, snažili jsme se ihned odpovědět. Po hodinách a hodinách tréninků zaměřených na rychlé protiútoky jsme si tak dokázali proti tišnovské defenzivě vybudovat řadu příležitostí. V bezprostředních gólovkách se nám však nedařilo přesně zakončit. Trefovali jsme tyčky, bloky a v neposlední řadě jsme se snažili brankáře přechytračit pohlednými parádičkami, často však neúspěšně.

Soupeř naopak zápas klidnil a branky střílel téměř bez výjimky v postupných útocích. Ústřední postavou byly spojky Havlát a Kučera z extraligového Králova pole a Válek ze Zubří, které trpělivou ofenzivou dřív nebo později nalezly skulinky. Nutno však také říct, že si mnohdy útočníci pomáhali střelami ze země tzv. naslepo. K naší smůle však i tyto střely měly často gólové parametry. Nakonec jsme se tak do kabin rozešli s třígólovým mankem (15:12).

V druhém poločase přistoupil soupeř na náš styl hry a diváci se tak dočkali svižné házené. To sedlo především rychlíkům Vojtovi Hotárkovi, Filipu Jungovi a Janu Ipserovi, který si kromě trháku připsal i dva góly z dorážky. S tempem však narostla i agresivita. Emoce nakonec vybublaly až v podobě přímé červené karty, kterou si vysloužil tišnovský Kučera. Bohužel jsme však nedokázali využít příležitosti na obrat a soupeř si urputným útokem držel vždy jednogólový odstup.

Dvacet sekund před koncem byla za stavu 28:27 odpískaná sedmička pro Maloměřice. Exekutor Kristián Kolář sice hod gólově neproměnil, avšak při dorážce byl znovu surově faulován. Rozhodčí však situaci chybně posoudili jako běžný faul. Toho využili tišnovští hráči a zdržováním rozehry zápas vyhráli. Majlont se tak posunul na čtvrté místo v lize.

Nejlepší střelci Majlontu: Jan Íčko Ipser (8), Lukáš Machy Martinát a Filip Lečo Jung (4)

Odpovědět