Napajedla, zápas pro lepší náladu0

V Napajedlech to bývá vždycky těžké a nemálokdy se přihodí, že si odvážíme těžce vydřenou jednogólovou výhru. Jakmile se však napajedelský tým vydá za hranice svého města, jeho síla chřadne. Budiž toho důkazem i naše poslední domácí utkání.

Nutno hned ze začátku přiznat, že vstup do utkání nebyl z naší strany nejšťastnější. Ne, že bychom přímo vyhořeli, ale smůla v kombinaci s vlažným přístupem do utkání způsobily, že s námi soupeř držel krok. Ve čtrnácté minutě si proto trenér Vít Musil za vyrovnaného stavu (6:6) vzal oddechový čas.

Po něm jsme si uvědomili, že se snad i hraje zápas – na obraně jsme přitvrdili a v útocích jsme se přestali dopouštět zbrklostí a nepřesností. Dařilo se nám tedy jak v postupných útocích, ve kterých jsme po kombinacích skórovali ze všech pozic, tak také vycházet ze zajištěné obrany, ze které jsme dávali jednoduché góly v rychlých protiútocích. Poločas tak skončil lichotivýmm výsledkem (14:9).

Do druhého poločasu jsme vstoupili se zataženou obranou a rázem byl výsledek 22:10. Příčinnou však nebyla pouze neprodyšná obrana, ale také chytré řešení kontraútoků a přesné nahrávky do trháků gólmana Michala Mazače.  Jedinou skvrnou na druhé půli zápasu tak byla vyčerpávající osmiminutovka během které jsme několikrát šli do oslabení a i z toho důvodu se nám nepodařilo ve vyložených šancích vstřelit pověstný třicátý gól. Smůlu nakonec prolomil nejtrestanější hráč Maloměřic Michal Stříž.

Po tomto zlomovém gólu se opět rozjel náš brankostroj, který v závěru utkání vykrášlily exhibiční parádičky. Jan Musil zakončil trhák zadovkou, Martin Jirák se z křídla prosadil po přeskoku protihráče a Michal Stříž nahrál vyskakujícímu Janu Ipserovi do zakončení, tedy do takzvané „ameriky“. A zápas nakonec ukončil Jan Drásal nekompromisní střelou ze sedmičky. Fanoušci tak v maloměřické hale po šedesáti minutách hry viděli na výsledkové tabuli zářit překrásné skóre (35:14).

Se ziskem dvou bodů tak zůstáváme na čtvrtém místě v ligové tabulce, přičemž nás za týden v neděli v 17:00 čeká zápas s Telnicemi. Ty se tuto sezónu pohybují na posledních příčkách.

Nejlepší střelci Majlontu: Jan Íčko Ipser (6), Jiří Havča Havelka (5), Michal Harry Stříž, Filip Lečo Jung a Martin Jirák (všichni tři po čtyřech brankách)