Klidná relaxace v Telnici0

Telnice je předposlední, a tak by se na první pohled mohlo zdát, že zápas bude i navzdory nepřátelskému prostředí jedna velká flákárna a jisté body. Opak je však pravdou. Telnice má v týmu dobrý poměr zkušených a mladých hráčů, za zády plnou halu fanoušků a pod sálovkami kluzký povrch, na kterým si soupeři během hrací doby nedokážou navyknout. Náš tým navíc opět postihla zranění vychrchlaných kolen. Zteřelé šlachy tak do zápasu nepustily pravou spojku Vojtěcha Hotárka a pivota Romana Misáka. Na pravém křídle navíc musel zaskočit Pepa Vykouřil za Davida Komárka, kterého zlákala vůně pásma Gazy.

Zápas začal bojovně a po pár minutách bylo zřejmé, že nebude rozhodovat házenkářský um, rychlost nebo síla, ale spíše chladná hlava a disciplína. Té bylo však na hřišti poskrovnu. Zatímco soupeř se dopouštěl chyb z afektu, nám bránily k příznivějšímu výsledku špatné náběhy spojek. Neschopnost zakončit z dálky jsme tak řešili kostrbatou hrou na hranici osmy metrů, přičemž nás mnohdy zradil již zmiňovaný povrch. Svůj den však měl Martin Jirák, který se z pravého křídla dokázal prosadit z trháků i po individuálních akcích. Na své si přišel i sedmičkář Jan Drásal, který na druhý sedmimetrový hod mohl po věrohodném náznaku hodit míč obloučkem do středu branky.

V posledních minutách prvního poločasu jsme i díky vyloučení soupeře nakonec utrhli vedení a z nerozhodného stavu (15:15) jsme odskočili na rozdíl pěti branek (15:20). To vše za nepříjemně gradující atmosféry v hale, kdy nejeden mohl mít dojem, že fanoušci se nepřišli podívat na házenou, ale spíše si vyzkoušet říct co nejvíce sprostých slov.

Do druhého poločasu jsme šli s touhou ukázat, že pětibrankový rozdíl pro nás není uspokojivý. Atmosféra v hale a urputnost soupeřů nám však vzala vítr z plachet, a tak Telnice krůček po krůčku manko stahovala. Davová psychóza se však přenesla z hlediště i do hlav některých hráčů. Soupeř tak začal přidávat na neférové agresivitě, za kterou byl po zásluze trestán dvouminutovými vyloučeními. Přeborníkem v zákeřnosti se opět ukázal střeďák Mrkvica, který se nebál hráče atakovat ve výskoku nad brankovištěm. A i když se o to tenhle házenkář hodně snažil, nakonec dostal červenou kartu jeho spoluhráč za úder do obličeje. Paradoxně nejmíň agresivní hráč Telnice Petr Lengál.

Po tomhle incidentu to už vypadalo, že náskok udržíme, a tak trenér Vít Musil nechal na hřišti náhradníky. Těm se však v poslední desetiminutovce příliš nedařilo, a tak se hala v poslední minutě za jednobrankového rozdílu vyhecovala k poslední hysterií. Tu však nakonec zchladil krásnou individuální akcí Filip Jung. Zápas tak skončil vítězně (29:31).

Maloměřice se tak posouvají na třetí příčku tabulky a po zaváhání Ivančic v Tišnově nám na druhé místo schází pouhé dva body!

Nejlepší střelci Majlontu: Martin Jirák a Honza Drásal (oba po šesti brankách), Jan Íčko Ipser (5), Lukáš Machy Martinát, Filip Lečo Jung a Michal Harry Stříž (všichni po čtyřech brankách)