Trháky roztrhaly Prostějov0

Prostějov tradičně patří mezi hlavní konkurenty v boji o titul. Proto musí být pro celý tým zklamáním, že se tuto sezónu pohybuje v dolní polovině tabulky a první místo je již v nedohlednu. Navíc se jim zranil někdejší nejlepší střelec ligy a tvůrce hry Jiří Kosina, který dokázal svým tahem na branku potrápit nejednu obranu. Do zápasu také nenastoupil Jiří Kozlovský, který si v minulé sezóně i přes prohru Prostějova připsal v Kolmustr aréně osmnáct branek.

Našemu týmu se naopak dlouhodobější zranění vyhýbají, a kromě škobrtnutí v Tišnově jsme v jarní části sezóny ještě neprohráli. To však nic nemění na tom, že je důležité nepodcenit jakýkoliv zápas.

V prvních minutách jsme se nevyhnuly technickým chybám a nekoordinovaným přechodům do rychlých útoků. Opět jsme se potýkali s nízkou produktivitou spojek, a kromě Lukáše Martináta nikdo nevyslal na branku střelu, s kterou by si gólman neporadil. Úlohy střelce se tak zhostil Jan Ipser, který dal za první poločas pět z celkových dvanácti branek.

I přes nízkou úspěšnost střelby se nám však díky tvrdé obraně povedlo od soupeře odskočit (12:9). V poločase jsme se tak měli víc času se domluvit na lepší spolupráci v útoku.

Jak však ukázaly první minuty druhého poločasu, byly veškeré plány na překonání prostějovské obrany zbytečné. Díky naší téměř neprostupné obraně nám soupeř odevzdával míče útok za útokem a my jsme tak jednoduše skórovali z trháků nebo po jednoduchých kombinacích z druhé vlny. Na své si přišel především Jiří Havelka, který v úvodu poločasu takto nastřílel pět branek.

Ve čtyřicáté minutě za stavu 19:11 jsme získali i potřebný klid v postupném útoku, a tak se mohly nečekanými střelami blýsknout spojky Vojtěch Hotárek a Filip Jung. Soupeř naopak ztrácel v útoku nervy a z frustrace dělal chybu za chybou. A v takto laděném duchu se nesl zápas až do posledního hvizdu, kdy na tabuli svítilo skóre (34:17).

Nejlepší střelci Majlontu: Jan Íčko Ipser (7), Jiří Havča Havelka (6), Filip Lečo Jung a Vojta Hotárek (oba po čtyřech brankách)