Šlágr kola dopadl lépe pro Hustopeče0

Neveselá zpráva ovlivnila šlágr 17. kola. Extraligové Královo pole sáhlo při vybírání hráčů na play-off zápas po našem křídle Janu Musilovi, a naopak nechalo odpočinout hustopečskou spojku Pavla Mrnuštíka, který je nejlepší střelec v naší lize. Navíc díky řadě majlontským tréninků zná nejenom naše obránce, ale také gólmany. Hustopeče tak měly hned dvojí důvod k předzápasové radosti.

Prvním Hustopečím šlo totiž nejenom o zisk dvou bodů z případné výhry, ale i o nadějný náskok v čele tabulky. Náš tým by zase v případě výhry mohl poskočit na druhé místo. I právě kvůli těmto ambicím obou týmů se  v hustopečské hale sešla nemalá skupinka maloměřických fanoušků.

A první minuty naznačovaly, že půjde o utkání vyrovnané a vyhecované. Hned z kraje zápasu totiž dostala hustopečská spojka Marek Jahoda žlutou kartu a následně dvouminutový trest, jenž jsme využili při přesilovce přeměnit na nadějný náskok. Ten byl však ihned po vyrovnání hráčů na hřišti smazán. Oba dva týmy tak vedly vyrovnanou partii až do konce první půle.

Právě v první třicetiminutovce se však projevily rozdíly, které se nakonec podepsaly na výsledku zápasu. Naše spojky sice střílely z připravených pozic, avšak nedařilo se jim soupeřovy chyby na obraně gólově proměnit. Trefovaly tyčky, bloky a případně i brankáře Vojtěcha Pokorného. Oproti nim se v útoku prosazovaly hustopečské spojky Pavel Mrnuštík a Marek Jahoda. I když někdy za pomocí více než tří povolených kroků se dokázali probojovat na hranici brankoviště, kde buďto skórovali nebo vybojovali sedmimetrový hod. A tu se strojovitou přesností proměnil střelec Mrnuštík. Poločas však díky naší bojovnosti v posledních minutách skončil pouze jednobrankovým mankem (17:16).

V druhém poločase se v náš neprospěch spiklo hned několik aspektů. První a nejdůležitější byla naše neschopnost proměňovat „vyložené gólovky“, jenž můžeme připsat na vrub špatné koncentraci či prosté smůle.  A s tou souvisí i další příčina, a sice  nemožnost útočit do rychlých protiútoků. Tedy disciplína, která je naší nejsilnější stránkou. Mohla zato nejenom důraznost hustopečských útočníků, kteří zároveň nedělali chyby, ale taky právě zmiňovaná nepříznivost náhody, kdy odražené míče buďto lítaly soupeřům do náručí anebo daleko za brankovou čáru. Třetím a neméně důležitým důvodem je pak řada dvouminutových vyloučení, která nám znemožnila nepříznivý průběh druhé půle otočit. Zápas tak nakonec skončil čtyřbrankovým rozdílem (31:27).

Při pohledu na ligovou tabulku však není důvod ke smutku. Stále okupujeme třetí příčku, přičemž na druhé Ivančice pořád ztrácíme pouhé dva body. Může za to překvapivá prohra na telnické půdě (37:33). Dalším překvapením je pak remíza Prostějova a Kostelce na Hané (21:21), díky které se Kostelec posunul na čtvrté místo, a přeskočil tak Tišnov, který neméně překvapivě remizoval s posledním Juliánovem.