Kuřim na Apríla překvapila, rozhodly až poslední minuty0

Zápas proti kuřimskému soupeři měl být, alespoň dle umístění v lize, procházkou růžovým sadem. Ještě před zápasem nám však jarní idylku překazila absence gólmanské stálice Michala Mazače a dvou pravých křídel Martina Jiráka a Davida Komárka. Díky šíři kádru jsme si však i s takto nepříjemným oslabením poradili. V brance nastoupil zuberský odchovanec Matěj Mizera, a oba dva křídelníky a doposud jediné leváky našeho týmu nahradila posila z prvoligového Náchodu, Tomáš Osoba. Ten se díky své levorukosti ihned dostal do základní sestavy. V útoku na pravé křídlo a v obraně na pravou spojku.

Nic tedy nenasvědčovalo tomu, že by zápas třetího týmu s desátým byl bůhvíjakým dramatem. Jak se však ukázalo hned v úvodních minutách, první aprílový den je vše relevantní. Marné je se vymlouvat na nepřízeň osudu. Když se trefují tyčky, není to kvůli zlé náhodě, ale kvůli nepřesnosti střelce. Když odražené míče přistávají soupeřům do rukou, nemůže za to smůla, ale špatný výběr místa, nedůslednost nebo nesoustředěnost. Právě kvůli tomu jsme první poločas konzistentně prohrávali a nedokázali soupeři nikterak znepříjemnit hru.

Trenér Vít Musil proto zvolil osobní obranu na kuřimského střelce Kudlu a v útoku protočil hráče na spojkách. Nakonec se střelecky chytil Lukáš Martinát a náchodská posila Osoba. Poločas i přesto skončil dvoubrankovým mankem (11:13).

Pokud někdo počítal se zvratem na úvod druhého poločasu, musel být dosti zklamán. Žádný se totiž nekonal. Místo toho si soupeř nadále udržoval náskok a střeleckou štafetu převzal po Jakubu Kudlovi Pavel Chýlek. Polehčující okolností nám mohlo pouze být zlepšení rychlých útoků a střelecká potence spojek. Stále nám však chyběla ta správná páka, která by zlomila utkání v náš prospěch. Kdykoliv jsme se na Kuřim dotáhli, přišla bleskurychlá odpověď. Naštěstí však trvá zápas šedesát minut, a tak se nakonec projevily nepřesnosti i u soupeře. Únava hrála v náš prospěch a kuřimským spojkám se přestalo střelecky dařit. V závěru zápasu jsme tak trestali nevydařené kuřimské útoky. Nejdříve byl v trháku faulován Kristián Kolář, za což si faulující Ondřej Navrátil vysloužil červenou kartu. Vzápětí se přes ruku dokázal z pravého křídla prosadit Jan Drásal a v dalším útoku zakončoval v pádu opět křídelník Kolář. Poslední pětiminutovka tak rozhodla, že Kuřim odjížděla z Maloměřic s prázdnou (29:27). A co víc, Majlont zůstává na třetím místě.

Nejlepší střelci Maloměřic: Jan Íčko Ipser (6), Filip Lečo Jung (5), Lukáš Machy Martinát a Tomáš bez přezdívky Osoba (oba po čtyřech brankách)