Mladší žáci na jaře válí0

Na vstupu do jarní odvetné části soutěže se našim mladším žákům daří a zatím berou body týmům ze špice tabulky. Proto neváhejte a přijďte je podpořit již tuto sobotu v dalším domácím zápase proti favoritům z Telnice. Utkání je na pořadu hned po utkání 2. ligy mužů ve 12,30 hod.

To že „válí“ není žádný eufemismus, ale výraz, který přesně vystihuje výkon kluků v prvních dvou jarních kolech. Loni v září se stejnými soupeři prohráli o 7 a 10 branek. Nyní, po půl roce, kluci porazili Újezd 32:24 v domácím utkání a Hustopeče 18:15 na jejich hřišti.

Mohlo by se namítnout, že je to náhoda, ale není tomu tak. Reálný základ dnešních výkonů družstva byl položen trenéry již při letním soustředění ve Sloupu, kterého se zúčastnil celý kolektiv. Ovšem ihned po začátku soutěže se objevily dlouhodobé zdravotní problémy u několika hráčů a naděje na umístění v lepší půlce tabulky poněkud pohasly. Při té smůle musel samozřejmě dostat více prostoru na hřišti mladší ročník kluků z miniků. A tím pádem dostali mlaďoši i nováčci příležitost se rychleji otrkat na velkém hřišti. Podzimní výsledek družstva tedy byl 5-0-6.

Soutěž brněnské zimní ligy, 4 turnaje s celkovým hodnocením, již kluci absolvovali se stabilními či stoupajícími výkony. V týmu ještě s nimi naposled byla Lucka Doležalová, která bude od jara hrát za holky v Tatranu Bohunice. V celkovém hodnocení nakonec skončili těsně na druhém místě za týmem SKKP Brno. Tento dobrý výsledek byl také v závěru podpořen návratem marodů ke hře a tréninku.

Takže věřme, že kluci budou ve svých výkonech pokračovat, zejména ke spokojenosti svých trenérů.

20170304_bzl_1_w20170304_bzl_2_w

Odpovědět