Majlont porazil Velké Meziříčí, stačil první poločas0

Jarní sezóna finišuje, Majlont se pyšní DRUHÝM místem, nejlepší obranou v lize a výborným fanouškovským zázemím. A idylka pokračuje i po devatenáctém kole, ve kterém jsme porazili Velké Meziříčí.

Hned od prvních minut zaujal svým výkonem brankář Matěj Mizera, který svým hopsáním vychytával střely soupeřů a třicetimetrovými přihrávkami nacházel naše hráče v trhácích. Po gólech Drásala, Komárka a Musila se tak náš tým mohl hned z kraje utkání opřít o příjemný náskok. Ten ještě v postupném útoku navýšili podstřely Filip Jung a Lukáš Martinát.

V 19. minutě jsme vyhrávali 10:5, a tak se trenér Velkého Meziříčí snažil oddechovým časem zvrátit průběh zápasu. Účinek byl však přesně opačný. Z trháků dvakrát skóroval Jiří Havelka a v postupném útoku zaúřadovalo trio spojek Stříž-Muškát-Martinát. Poločas tak nakonec skončil devítibrankovým rozdílem (18:9).

V druhém poločase se zodpovědnosti chopil Filip Jung a Jiří Havelka. Oba nekompromisně proměňovali trháky, které jim naházel gólman Mizera. A i když rozhodčí pískali téměř bezchybně a v rámci naší ligy nadstandardně, frustrovaný soupeř si více než svého výkonu, začal všímat výkonu sudích. Této ztráty koncentrace jsme tak náležitě využili a rozdrobenou obranu jsme trestali jednoduchými přihrávkami do pivota. Do tabulky střelců se tak zapsal dokonce i Roman Misák! Gratulujeme.

Zápas zakončil v brance Oldřich Knoz plejádou akrobatických zákroků. A vytříbenou střeleckou technikou se v útoku pochlubili křídelníci Komárek a Musil, kteří z náskoků pouštěli míče obloučky, přes prsty kolem hlavy.

Zápas skončil krásným výsledkem (32:22) a dokud se nerozhodne zápas mezi Hustopečemi a Ivančicemi, posouváme se v lize na druhé místo.

Nejlepší střelci Majlontu: Filip Lečo Jung (6), Lukáš Machy Martinát (5) Jiří Havča Havelka, Michal Harry Stříž a Jan Honýlek Drásal (všichni po čtyrech brankách).

Odpovědět