Důležitý skalp a ještě důležitější body0

Konec sezóny je opravdovou zkouškou. O druhé místo usilují hned čtyři týmy, kromě nás jsou to  druhé Ivančice, čtvrtý Kostelec a páté Bohunice. Náhoda či osud tomu chtěly, abychom se se třemi těmito týmy setkali v závěru sezóny. A právě prvním soupeřem byl Kostelec na Hané, na jehož půdě padl téměř všechny týmy, první Hustopeče nevyjímaje.

Týmy ze severu jsou navíc známé nejen bouřlivou domácí atmosférou, ale také rozhodčími, kteří nemají brněnské týmy příliš v lásce. Zápas nás čekal tedy vskutku těžký. Do utkání navíc nemohl nastoupit pravý křídelník David Komárek, který si zrušil kotník, když se v sobotním play-off zápasu béčka pokoušel napodobit Nikolu Karabatiče.

V úvodních minutách jsme dokázali ohrozit branku ze všech postů a i díky tomu jsme si vybojovali slušný náskok. Po dvou gólech dali křídelník Jirka Havelka, střeďák Filip Jung a spojka Lukáš Martinát. Tahounem týmu se však stal extraligový pivot Jan Ipser, který díky skvělému čtení hry nastřílel v první patnáctiminutovce tři góly. Hektická hra s tvrdou obranou a rychlými útoky nakonec skončila slibným šestibrankovým náskokem (5:11).

Poté následoval lehký výpadek koncentrace, který však napravil Lukáš Martinát dalekonosnými střelami a Filip Jung svižnými kličkami. První poločas nás mohl nanejvýš těšit, na výsledkové tabuli svítilo skóre 14:21.

V druhém poločase nás soupeř zaskočil, když vzal na osobní obranu tvůrce hry Junga. Stříleli jsme tak z nepříliš výhodných pozic, čímž utrpěla naše úspěšnost. Kostelec následně využíval získaných míčů a během tří minut nastřílel čtyři góly. Po takto nezdařilém úvodu se nám navíc nepovedlo chytit zápas opět do svých rukou. Mezi 40. až 45. minutou se skóre přelilo z 22:27 na 29:28. To se však opět probudila naše obrana. A tak po zákrocích gólmana Michala Mazače či zblokovaných střelách dostával pivot Ipser míče do trháků, ze kterých nekompromisně skóroval. V postupných útocích zase prokázali svůj přehled na hřišti Petr Muškát a Tomáš Osoba, kteří při kličkování mezi soupeři nacházeli přesnými přihrávkami (koho jiného než zase) pivota Ipsera, který si tak v posledních minutách přišel na pořádné gólové žně.

Dobrá obrana, trháky a efektivní útoky nám tak nakonec zařídily hodnotnou výhru (33:36). „Nebylo slabého článku. Na půdě Kostelce jsme od roku 2011 nevyhráli, což nás motivovalo tento nelichotivý rekord zlomit. Se současnou silou kádru chceme bojovat o špici tabulky,“ komentoval zápas asistent trenéra Michal Havelka.

Majlont je tedy stále na třetím místě a pouze jedna výhra jej dělí od druhých Ivančic. S těmi se utkáme na domácí půdě v sobotu 29. dubna v 10:30. Stále také žije naděje na první místo v lize, od kterého jsme vzdáleni pouhými čtyřmi body.

Nejlepší střelci Maloměřic: Jan Íčko Ipser (11), Filip Lečo Jung (6), Lukáš Machy Martinát (5)