Odplata za kontumaci splněna, Ivančice padly o dva góly0

Zápas s Ivančicemi na domácí půdě byl nejspíš tím nejočekávanějším zápasem jarní části sezóny a také sliboval to nejvypjatější utkání, co mohla druhá liga nabídnout. Kromě souboje o druhé místo v tabulce se totiž se zápasem vlekla nepříjemná vzpomínka z podzimu, kdy Ivančice využily drobné administrativní chyby a zápas kontumovaly ve svůj prospěch (10:0). Abychom tak přeskočili Ivančice a posunuli se v tabulce na druhé místo, bylo třeba nad nimi vyhrát o jedenáct branek. V celkovém součtu se totiž počítá skóre ze vzájemných zápasů.

Jak jsme se přesvědčili z minulých domácích zápasů, žádný výsledek není v Kolmustr aréně nemožný. Od prvních minut jsme proto chtěli nastavit co nejsvižnější tempo hry, které by nám umožnilo co nejdříve urvat potřebný náskok. Bohužel hned první dva rychle útoky skončily technickou chybou, zatímco soupeř si v útocích počínal nanejvýš trpělivě a po dlouhých kombinacích připravoval pro spojky pohodlné střelecké pozice ze střední vzdálenosti. S těmito střelami si navíc nedokázali poradit ani naše bloky, ani gólmani.

Po inkasovaných brankách jsme navíc nebyli schopni hráče zaskočit rychlou odpovědí, a tak jsme na útočné půlce setrvávali déle, než by se nám chtělo. Soupeř s vytaženým středním obráncem však skýtal mnoho příležitostí pro souhru s pivotem. Proto se také opět mezi nejlepší střelce zapsal pivot Jan Ipser, který těžil ze souhry s Tomášem Osobou a Filipem Jungem. Právě střední spojka Jung byl jediným, kdo svým pohybem rozpohyboval obranu soupeře a připravit střelecké pozice pro spoluhráče či sám skórovat.

Na obraně se nám však stále nedařilo ubránit mladou zuberskou spojku Matěje Klímu. Výsledek tak byl převážnou část prvního poločasu nerozhodný a odchylka ve skóre přišla pouze v oslabeních, kterých nebylo mnoho. Ačkoliv totiž byla hra tvrdá, záludných či hraničních faulů bylo pomálu. Významnější snad byla jen červená karta pro ivančického Jana Kvasničku, který v trháku neobratně fauloval Jana Musila. Se vší úctou k ivančickému křídelníkovi však tento trest nebyl ničím, co by Ivančický brankostroj nějak poškodilo. První poločas tak nakonec skončil nerozhodně (16:16).

Do druhého poločasu nepustilo zranění na hřiště naše jediné levoruké křídlo Martina Jiráka a při nemožnosti dohrávat míče do pravého křídla, se tak veškerá útočná aktivita upřela na levou stranu, kde se ze spojky prosazoval jak Lukáš Martinát, tak střídající Michal Stříž a Jan Singer. Zároveň jsme přitvrdili na obraně a od čtyřicáté minuty jsme dlouho nedovolili soupeři skórovat. Soupeř tak byl donucen vzít si oddechový čas, po kterém se jeho střelecká úspěšnost opět zlepšila. Avšak v rozhodující moment, když to vypadalo, že se na nás Ivančice mají šanci dotáhnout, byl v proskoku faulován Michal Stříž. Ze sedmičky tak mohl Filip Jung obdarovat gólmana jesličkami. V následné přesilovce jsme náskok už pouze udržovali a nezaskočila nás ani minutová osobní obrana. Zápas tak skončil dvougólovou výhrou (29:27).

Nejlepší střelci Maloměřic: Filip Lečo Jung (8), Jan Íčko Ipser (7), Jan Kolouch Singer (5)