Majlont končí na druhém místě, ubránil se Bohunicím0

Dlouhá sezóna končí. A s jednou remízou a šesti prohrami končíme na druhém místě. V baráži o první ligu se s Karvinou utkají Hustopeče, které za 22 zápasů nasbíraly o tři body více než my. Z výsledků je však jasné, že za druhým místem stojí nejenom dřina na tréninzích, ale také silná podpora fanoušků na domácích i venkovních zápasech. Příkladem toho byl i poslední zápas proti Bohunicím, kdy povzbuzování fanoušků za transparentem MAJLONT FANS rezonovalo útrobami haly, a vykouzlilo tak iluzi domácího prostředí.

Zápas začal slibně. Zatímco z Bohunických se podařilo dvakrát prosadit jenom Jakubu Vranému, nám se dařilo rychlými útoky účinně sázet gól za gólem. Z trháků se prosazoval Jiří Havelka a Jan Ipser, z rychlých útoků Michal Stříž a z přečíslení v postupném útoku Martin Jirák. Ve třinácté minutě tak svítilo skóre 2:8. Zásluhu na tom měla nejenom dobrá obrana, ale také všudepřítomný brankář Matěj Mizera. Nebýt neproměněných náskoků ze šestky a spousty technických chyb, mohl však být rozdíl ještě větší.

Na kdyby se ale nehraje, a tak jsme měli po úvodní čtvrthodině „pouze“ šestibrankový náskok, který  (Pozor spoiler!) se až do konce zápasu neztenčil. V dusnatém horku neklimatizované haly však brzo docházely na obou stranách síly. Branek tedy příliš nepadalo, zato nebývale rostl počet vyloučení. Nakonec první poločas skončil rozdílem sedmi branek (6:13).

V druhém poločase jsme na obraně ještě přitvrdili a přestože jsme několikrát šli do oslabení, povedlo se nám za posledních 19 minut dostat pouze jednu branku. Nebýt střely Vojtěcha Součka odnášel by si ve čtyřicáté minutě střídající brankář Oldřich Knoz čistý štít. Na útočné půlce zase úřadoval Lukáš Martinát, který navzdory, průrazům, krokům, přenášení, kotrmelcům a parakotoulům nastřílel pět branek a stal se tak nejlepším střelcem zápasu. Na konci zápasu nechal bohunický trenér Petr Franěk hrát převážně dorostence, a tak zápas nakonec skončil nevšedním výsledkem 13:26.

Se ziskem dvou bodů tak Majlont přeskakuje druhé Ivančice, které doma padly s Kostelcem na Hané.

Nejlepší střelci Majlontu: Lukáš Machy Martinát (5), Jan Íčko Ipser a Michal Harry Stříž (po čtyřech brankách).