Béčko v play-off porazilo Nové Bránice0

Béčko se svými výsledky probojovalo do play-off jihomoravské divize a po zápasech na domácí palubovce, ve kterých jsme porazili Nové Bránice a Sokolnice a remizovali s Bohunicemi, přišla řada na venkovní utkání. V případě zápasu v Nových Bránicích lze skutečně mluvit o venku, jelikož se hřiště rozkládá pod širým nebem. Hráči s nízkým ochranným faktorem se tak už během rozcvičky začali opalovat do červena.

Zápas začal střeleckou impotencí na obou dvou stranách, přičemž jako první našli reprodukční schopnosti novobranští hráči. Nám se zase podařilo v bezprostřední blízkosti štiplavě trefovat gólmana. Mizernou úspěšnost v zakončení jsme prolomili až v páté minutě, střelecké trápení ale dál pokračovalo celou čtvrthodinu. Odvrácenou stranu štěstí při střelbě jsme však kompenzovali tvrdou obranou s vysunutým Františkem Štěpánkem, který agresivně napadal rozehrávku, a nedovolil tak novobranským hráčům rozpohybovat naši obranou řadu.

I když rtuť teploměru vystoupila hodně přes dvacet stupňů, bylo jisté, že se zapisovatel gólů příliš nezapotí. Po úvodní čtvrthodinovce svítilo vyrovnané skóre 5:5. Gólový brankostroj brzdily také časté dvouminutové tresty, jejichž opodstatnění zůstalo ukryto v mozkových závitech rozhodcovské dvojice Prudký-Teller. Dvouminutové tresty se zdály být zcela náhodné: „Jak jinak mám toho blázna bránit, abych se nezranil?“ ptal se nešťastný novobranský hráč poté, co jej rozhodčí vyloučili za obranu Matěje Mizery, který bez pudu sebezáchovy a daleko za hranicí průrazu nabíhal do novobranských obránců.

V posledních pěti minutách prvního poločasu se na pravé spojce rozstřílel Michal Havelka, a tak jsme urvali dvoubrankový náskok (12:14).

V druhém poločase soupeři docházely síly. Nám se střelecky probudil Lukáš Martinát a zpoza devíti metrů sázel dalekonosnou kanonádou jeden gól za druhým. V obranné fázi jsme zase zpevnili střed obrany, kde úřadovali pivoti Jan Ipser a Pavel Barák. Brankový rozdíl tak nezadržitelně rostl až na výsledných sedm branek (22:29).

Nejlepší střelci Maloměřic: Lukáš Machy Martinát (7), Michal Havelka (6), Jan Kolouch Singer (4)