Béčko je vítězem divize! Porazilo Bohunice0

Majlont B je Mistrem! V zápase na bohunické palubovce jsme porazili domácí tým o osm branek (26:34) a byli bychom postupovali, kdyby áčko získalo v sezóně o tři body navíc. Takto se však musíme spokojit s prvním nepostupovým místem v divizi.

Poslední zápas béčka byl však nejen koncem sezóny pro Majlont, ale také posledním zápasem v kariéře Pavla Nováka, alias Bebiče. Ten se také hned z kraje zápasu blýskl skvělými zákroky, díky kterým nám soupeř gólově neutekl. V útoku jsme totiž po technických chybách ztráceli míče a nedařilo se nám příliš ani bránit dvojici mladých spojek Jana Timca a Petra Nováka (pozor, nezaměňovat s dvojčetem Pavla Nováka, ten totiž rozhodně mladá spojka není).

Počáteční neobratnost vystřídala střelecká potence, která nám však v 15. minutě upadla a náhle byl nerozhodný výsledek (7:7) o něco více rozhodný. Po šesti minutách našich bezbrankových pokusů nám totiž Bohunice utekly na rozdíl čtyř branek (7:11). Trenér Aleš Kolář proto musel vzít oddychový čas, po kterém se střelecky probudily naše spojky František Štěpánek, Lukáš Martinát a Petr Muškát. Střed obrany zpevnil Jan Ipser a trháky neomylně proměňoval Kristián Kolář. Poločas tak nakonec skončil jednobrankovým vedením (14:15).

V druhé polovině docházeli soupeři síly i trpělivost s rozhodčími. Bohunický trenér Řezník dostal při poněkud neformální výměně názorů červenou kartu, Kristián Kolář sázel z trháků gól za gólem a ze spojek se umně prosazoval František Štěpánek a Tomáš Osoba. Zápas se tak během úvodních deseti minut rozhodl. Osmibrankový náskok (16:24) jsme následně už pouze udržovali. Dvouminutové tresty a následná oslabení nám už nedovolily náskok navýšit, avšak ani nijak nezdramatizovaly závěr zápasu. V něm se nakonec zapsal do statistik třemi brankami Michal Čermák, a tím zpečetil Majlontu nejen výhru, ale také vítězství v jihomoravské divizi.

Nejlepší střelci Majlontu: František Štěpánek a Kristián Kolář (oba po sedmi brankách), Tomáš Osoba (4)