Házenkáři míří za postupem0

Minulý rok se házenkáři z maloměřického Sokola umístili na druhé příčce. Nadcházející sezónu však míří ještě výš. „Cílem do nové sezóny je vyhrát soutěž a poprat se o postup do první ligy,“ říká Musil.

 Kromě tvrdé letní přípravy a širokému kádru jim k úspěchu bude pomáhat dvojice dvoumetrových spojek, které do Maloměřic přestoupily z extraligového Králova Pole. Lukáš Weintritt, odchovanec Vsetína, již vyhrál extraligu s Jičínem a vyzkoušel si angažmá i v Hranicích. Tomáš Musil zase od dorosteneckého věku pravidelně nastupoval za Králova pole, kde společně s Weintrittem tvořili sehraný obranný val.

 „Tomáš a Lukáš mají bohaté zkušenosti z nejvyšší soutěže a určitě nám pomůžou zkvalitnit hru vepředu i vzadu,“ doufá trenér Vít Musil, který dá obranářům šanci i v útoku na spojkách. Za Maloměřice bude i nadále hrát Jan Ipser, který hostuje do Králova pole, a Jan Musil, který po několika letech hostování v extralize ukončil.

 Realizační tým házenkářského celku rozšířil zkušený trenér Libor Kubíček, který má zkušenosti s vedením tréninků zaměřených na herní situace. „S průběhem přípravy a dosavadními změnami jsem maximálně spokojený a těším se na nastávající konfrontace v blížících se zápasech,“ dodal trenér Vít Musil.

 Po přípravných zápasech s prvoligovými a extraligovými týmy, čeká maloměřické házenkáře první ostrá zkouška v českém poháru, kdy se ve čtvrtek 7. září střetnou s Kuřimí. Ligu pak zahájí na domácí půdě s Telnicí 9. září v 11:00. Další domácí utkání posléze čeká házenkáře na konci měsíce, kdy se s Prostějovem utkají 23. září také v 11:00.

Odpovědět