První zápasy žáků v nové sezóně0

Jm liga starších žáků – 1. kolo

SHC Maloměřice vs. Sokol Telnice – 16:28 (9:10)

Nejvíce branek:  Zipser 6, Kraus 5, Čermák 3 – Popela 10/3, Doležal 7, Jahoda O. 3

Rozhodčí:  Hanák, Levíček  Sedmimetrové hody:  0/0-5/5  Vyloučení:  2-1  Diváci:  45

První zápas starších žáků v sezóně byl především ve znamení očekávání. Trenéři, rodiče hráčů i příznivci byli zvědaví na úroveň hry nové sestavy, která v tomto složení ještě nehrála. Většina hráčů sice sehrála několik přípravných zápasů jako součást mladších dorostenců, ale samostatně jako týmu se jednalo o premiéru. Nevýhodou pro trenéry byl nedostatek hráčů na střídání, který se ale v prvním poločase neprojevoval díky zdravé bojovnosti hráčů na hřišti, především v obraně. Hra v útoku nebyla ideální, ale chuť dávat branky byla jasně vidět. Proto byla první půle herně vyrovnaná. Bohužel se tempo nepodařilo udržet po celý zápas, a v druhém poločase se s přibývajícími minutami a únavou hráčů začaly naplno objevovat problémy v útočné souhře, ztráty míčů po špatných nahrávkách a slabší nepřipravené střelbě. Před poslední desetiminutovkou zápasu byl stav 13:17 a zdálo se, že bysme mohli ještě zápas zdramatizovat. Avšak soupeř z Telnice využil většinu chyb našeho útoku a naší již nekoncentrované obrany ke vstřelení snadných branek z rychlých útoků a výsledkově odskočil na více než desetibrankový rozdíl. Přesto hráči ukázali v průběhu celého zápasu herně mnoho dobrých okamžiků, které by mohli být předzvěstí dobré sezóny.

Jm liga mladších žáků – 1. kolo

SHC Maloměřice vs. Sokol Telnice – 20:26 (10:16)

Nejvíce branek:  Marko 10, Psota 7, Peřina 2 – Jahoda O. 9/1, Horáček 5, Jahoda T. 5

Výsledky částí hry:  Klasika 16:12  Osobka 4:14

Vzhledem k brzkému termínu prvního zápasu v začínající sezóně (již první víkend v září!) bylo těžkým úkolem pro trenéry už jen sehnat dostatečný počet hráčů k utkání. Někteří totiž ještě užívali dovolené last minute s rodiči. Naštěstí dobrý základ hráčů, který poctivě a tvrdě trénoval týden v srpnu na sportovním táboře pod vedením trenérů Kikina a Bogina, se ukázal být sportovně připraven. S velkou chutí se vrhl do hry a předvedl rodičům pěkný a vyrovnaný zápas proti týmu Telnice. Pouze nově zavedený systém úseku hry s povinnou osobní obranou, který se musí hrát 1/3 celkové hrací doby, se povedl více soupeři, jenž tím získal vícebrankový náskok. Ukázal se bohužel jako rozhodující, protože naši hráči přes všechnu snahu, se kterou hráli i ve druhém poločase, již nedokázali zápas zvrátit. Přesto podali opravdu dobrý výkon a je třeba je pochválit. Poděkování patří i rodičům v hledišti za jejich hojnou účast a neustálé povzbuzování.