Majlont si lehce poradil s Telnicí0

První zápas nové sezóny přišel dříve, než bychom z předešlých let čekali. Proto se v našich řadách našli hráči, kteří ještě odjeli za mořem. Datum 9. září navíc provokuje ke slavnostním akcím, a proto se další hráči radši potloukali po svatbách, než aby si házeli míčem. I s nekompletní sestavou jsme ale chtěli vstoupit do nové sezóny tak, jak se od uchazečů o postup sluší a patří.

Zatímco na straně Telnice se střelecky chytly pouze spojky Kukla a Bím, my jsme těžili z rovnoměrně rozloženého tlaku, ze kterého gólovou potencí jen lehce vyčuhovala nová posila z Králova pole Tomáš Musil. Dařilo se však i Jiřímu Havelkovi v trhácích a Janu Drásalovi, který po Janu Ipserovi převzal post pivota a taktéž se osvědčil jako střelec sedmiček.

Na rozdíl od zápasu v Kuřimi se nám podařilo do zápasu naskočit od první minuty, a tak jsme se v prvním oddechovém času (v 9. minutě) mohli radovat z pěkného pětigólového náskoku (8:3). Rozdíl mezi týmy v dalších minutách už jen narůstal a Telnicím jistě ani příliš nepomohlo, když Kristiána Koláře v trháku fauloval gólman Jan Holčapek a vysloužil si tím červenou kartu. Poločas naopak vyšperkovala parádička, kdy Lukáš Weintritt nahrál Martinu Jirákovi přes celé hřiště do výskoku a ten ještě před dopadem skóroval. Svých pět minut slávy si může připsat i Pavel Barák, který dal z pivota tři branky, což je více než za celou minulou sezónu.

Za celou první půlhodinovku jsme však nedokázali udržet pozornost v obraně a občas nám padl do branky laciný gól. Poločas tak nakonec skončil devítibrankovým rozdílem (23:14).

Druhá třicetiminutovka začala stejně, jako ta první skončila. Dařilo se nám jak v postupných útocích, tak na obraně, ze které jsme vysílali křídla do trháků. Jedinou slabou chvilkou bylo období kolem 50. minuty zápasu, kdy jsme nebyli schopni vstřelit gól. Tuto smůlu přerušil až střídající Tomáš Musil, který se tak zároveň stal s deseti brankami nejlepším střelcem zápasu. Utkání nakonec skončilo výmluvným výsledkem (44:26).

Nejlepší střelci Majlontu: Tomáš Musil (10), Jan Drásal (9), Jiří Havelka a Martin Jirák (oba po pěti brankách)