Vítězná krasojízda pokračuje i po zápasu s Prostějovem0

O víkendu nám los ligy vybral soupeře z Prostějova, z počátku zápasu to však vypadalo, že budeme hrát sami proti sobě. Nedávali jsme totiž vyložené gólové příležitosti při náskocích do brankoviště, přičemž se nám nedařilo splnit základní podmínky: trefit bránu a netrefit brankáře. A když už se nám to povedlo, připletla se do trajektorie tyčka nebo ruce obránců. I proto byl začátek zápasu malým nemilým překvapením a místo uklidňujícího náskoku jsme se soupeřem plichtili. Góly však nepadaly na obou stranách hřiště, takže na tabuli po první čtvrthodince svítilo nehezké dvojčíslí 5:4.

Pro soupeře bylo počáteční pomalé tempo záchranou před obrovským debaklem, jelikož zbytek zápasu už nebyl tak atraktivní pro fanoušky bezgólové házené. Zatímco Prostějov dával góly jen z křídel a po sedmimetrových hodech, nám se začalo dařit ze všech pozic. Po kličkování na střední spojce skóroval Filip Jung, z pivota Jan Ipser a z křídel Martin Jirák, David Komárek i Jan Drásal, kterému nedělalo problém prosadit se i na pivotovi nebo ze sedmičky.

První poločas tak přinesl sice neobvykle chudé skóre (12:6), ale taktéž příslib výživnější druhé půle. A ta taky přišla. Ve čtyřicáté minutě jsme už vedli 21:7. Soupeř nebyl schopen s námi držet krok, a tak jsme přidávali gól po gólu z rychlých protiútoků i po postupném dobývání brány. Dalekonosné střely nám tentokrát příliš nešli, a tak spojky i křídla spoléhali především na skulinky v obraně. Na své si tak přišli především pohybově nadanější křídla. A ke konci zápasu už soupeř totálně rezignoval na vracení se na svou půli po nezdařených útocích, což nám přineslo příležitosti procvičit si rychlé průniky do nepostavené obrany. Náskok se tak postupně navyšoval až na finálních 37:15.

Nejlepší střelci Majlontu: Martin Jirák (7), Filip Lečo Jung a Jan Íčko Ipser (oba po šesti)