První body pro majlontskou mládež0

Minulá kola hráli mladší i starší žáci dvakrát na hřišti Kuřimi, kde si všichni zavzpomínali na zašlé časy majlontské nafukovačky. I v Kuřimi se nyní staví hala, takže doufáme, že příští rok se již bude hrát v novém.

Bohužel zápasy mladších žáků velmi ovlivňuje malý počet hráčů. V zápase proti Kuřimi A nastoupili s prázdnou lavičkou na střídání pouze v minimálním počtu do hry. Přes bojovný výkon nevydrželi se silami a také pro zranění nejaktivnějšího hráče P. Marka podlehly domácím 32:17. Za zmínku stojí jen ostrá diskuze během zápasu nad rozumným uplatňováním pravidel v úseku hry s povinnou osobní obranou při zranění hráče a početní nevýhodě, když na lavičce není nikdo, kdo by mohl vystřídat zraněného. I zde by chtělo pravidla o tuto situaci doplnit, jinak osobní obrana ztrácí smysl.

Zápas starších žáků také proti Kuřimi A probíhal podobně jako minulý zápas, kdy se hráči na začátku sezóny postupně sehrávají. Samozřejmě to přináší dobré i horší okamžiky ve hře. Přes snahu trenérů i hráčů o zlepšení hry jsme na dobrého soupeře nestačili, zaostávali jsme v dravosti v útoku i ve spolupráci v obraně po celý zápas. Projevila se i větší herní vyspělost hráčů soupeře ročníku 2003, kteří převážně áčko Kuřimi tvoří.

Další víkend hráli domácí zápas v naší Majlontské hale jen mladší žáci, starší měli volno. Proti soupeři z Nových Bránic nastala opět nepříjemná situace, kdy nastoupilo do hry pouze pět hráčů a brankař. Naštěstí fairplay zachránili trenéři soupeře souhlasem, aby se hrálo jen pět na pět v poli. Děkujeme, ne každý má tak dobrý sportovní přístup. I z tohoto důvodu byl k vidění pěkný a vyrovnaný zápas v kterém byli v závěru šťastnější hosté, kteří vyhráli 17:16.

Dění kolem mladších žáků vyvrcholilo nutností pro nedostatek hráčů odvolat zápas v Kuřimi proti místním mladším žákům B. Prodlouženého víkendu kvůli státnímu svátku využívají lidé často k rodinným akcím, což se stalo v případě několika našich hráčů. Aby podobná situace příště neopakovala, budou muset trenéři využít do hry více minižáků. Jejich registrace se právě řeší, aby mohli za mladší žáky hrát.

Jako zápas týmů o první body se ukázal souboj starších žáků proti Kuřimi B. Přes komplikace na tréninku, které měli trenéři s tvořením sestavy, nastoupili naši téměř v plném počtu. Odhodlanost a chuť vyhrát jim rozhodně nechyběla, ale ukázalo se, že k výhře je nutné prokázat sebevědomí hlavně snahou na hřišti. První poločas probíhal za našeho vedení i lepší hry, než ukazoval soupeř, již od začátku.  Byl bohužel také poznamenaný našimi mnoha neproměněnými střelami v útoku. V poločase tak bylo skóre na hubených 11:9 v náš prospěch.  Tento trend horší střelby se bohužel nezměnil ani v druhém poločase, kdy domácí vycítili šanci zápas obrátit a jejich snaha postupem času rostla. Místo uklidnění hry naším větším náskokem ve skóre (nejvíce to bylo o čtyři) tak přišlo v závěru utkání nečekané drama. Vše bylo způsobeno naším selháváním v obranné činnosti a následně nedisciplinovaností v podobě několika hloupých vyloučení. Ani time-outy příliš nepomohly k uklidnění hráčů. Soupeř se brankově již dotahoval a při dalším našem vyloučení ve snaze zvrátit výsledek nasadil trenér soupeře osobní obranu při své přesilovce 6 na 5. Osobku pak Kuřim B hrála až téměř do závěru utkání. Podařilo se jí tak postupně vyrovnat po hrozivé sérii našich chyb v přihrávkách, které kazily slibné kombinace v útoku. Trenér soupeře ve snaze vyhrát moderně riskoval na poslední útok i prázdnou bránu odvoláním brankaře a početní převahou 7:6, která se mu ale nakonec nevyplatila. V dramatickém závěru jsme tak v poslední vteřině téměř se závěrečným hvizdem dali rozhodující šťastnou trefu do prázdné branky. Přes velkou radost hráčů (i příznivců v hledišti) z první výhry a z prvních bodů pro majlonskou mládež trenéři příliš nejásali. Dobře ví, že na trénincích je čeká ještě mnoho práce, co je nutné s hráči zlepšovat, aby si užili další vítězství.

Minulou sobotu v domácím prostředí měli starší žáci volno, tak své první body zkoušeli vybojovat mladší žáci proti týmu SKKP Brno B. Přesto, že jsme k zápasu nastoupili opět v nízkém počtu a neměli jsme ani jednoho hráče na střídání, od začátku byla vidět naše individuální převaha a sehranost hráčů. Jediné co hrálo proti nám byla osobní hra, kdy bez možnosti střídání došly hráčům síly.Naštěstí jsme část osobní obrany zvládli a v posledních 13 minutách zápasu využili toho. že soupeř v osobce pokračoval a my účinnými kombinacemi všech hráčů jsme zápas udrželi s velkým rozdílem a zvítězili 27:15.

 

Odpovědět