Výsledky víkendových turnajů našich mládežnických celků0

Turnaj minižáků JmkSH

V sobotu 27. ledna se v naší hale uskutečnil další turnaj dle rozpisu krajského svazu házené v kategorii minižáků a přípravky. Starší kategorie minižáků se zúčastnily týmy z Telnice, SKKP Brno, Měnína a domácích Maloměřic. Kategorie je limitována na ročníky narození 2007 -2008.

Domácí tým hrál skoro v plné sestavě: Adam Lukáš, Jáchym Poláček, Vojtěch Tomáš, David Rožnovský, Tobiáš Friedl, Taha Ghazal, Šimon Nejezchleb, David Rožnovský a týmu pomohla i starší Petra Klusáčková. Týmu chyběl pouze Šimon Sperát, kterému se kryl termín turnaje s aktivní rekreací na lyžích a tak na svoji premiéru na hřišti musí počkat do dalšího turnaje.

Naši hráči se chtěli v domácím prostřední pořádně předvést a první tři zápasy to úspěšně dokazovali. Hned v prvním zápase ukázali hostům z Měnína, pro které to byl první zápas v naší hale, kdo je domácí a hostující tým nepustili téměř k míči. Další zápas přinesl vyrovnanější házenou. Soupeř z Telnice ukazoval našim hráčům, kde je jejich síla, avšak do druhé půle nastoupil tým poučený z vlastních chyb a favorita do konce zápasu pěkně potrápil. V posledním zápase prvního kola se tým střetl se svým rivalem z SKKP Brno. Domácí nastoupili do zápasu odhodláni ukázat, kdo bude nejlepším brněnským týmem na turnaji. Hráči se vyvarovali chyb z předchozího zápasu a soupeře zaskočili rychlou kolektivní házenou. V druhé polovině turnaje šlo už na hráčích vidět, že dvou kolový systém hraní každý s každým je nejenom záběr na fyzickou přípravu, ale i na mentální přípravu hráčů. Přibylo technických chyb a neproměněných šancí. Ovšem pouze Telnice dokázala ve druhém kole náš tým natolik zaskočit svoji házenou, že náš tým většinu zápasu tahal za kratší konec provazu.

Celkově se ale turnaj hráčům povedl a předvedli své silné stránky, ze kterých na turnaji těžili, a na slabší stránky byli upozorněni a jsou ochotni je na tréninku co nejvíce eliminovat.

Tým přípravky, který je taktéž limitován ročníky 2009 a mladší. Nastoupil na turnaj v této sestavě: Viktor Tomáš, Kristýna Čerevková, Radim Klusáček, Alice Sedláková a týmu musel pomoci i Jáchym Poláček, jelikož se těsně před turnajem musel omluvit kvůli nemoci Lukáš Zedníček. Týmu rovněž chyběla nová tvář v podobě Jonáše Speráta, který se starším bratrem měl v době konání turnaje aktivní rekreaci na horách.

Soupeřem našeho týmu byla pouze Telnice, která však přijela s dvěma týmy přípravky a tak si mezi sebou zahrály celkem tři kola. I když bylo hráčů akorát na hraní, tak předvedli velmi disciplinovaný výkon a těžili hlavně ze své taktiky, kterou jim nařídil trenér Pavel Barák. Ten o výkonu svého týmu na turnaji říká: „Celkově se přípravka velmi dobře sehrála. Velmi se zlepšili ve střelecké činnosti a obranná činnost se začala zlepšovat taky, i když jsou zde stále rezervy. Perfektní bylo jejich nasazení, i když na nich byla znát únava, žádný souboj o míč ani střelu na bránu nevypustili.“. Celkově je s hrou svého týmu spokojen a nedostatky vylepší na tréninku.

Pro roli rozhodčího na turnaji se rozhodl i bývalý rozhodčí, reprezentant juniorské kategorie, bývalý extraligový hráč a nynější pravé křídlo „A“ týmu mužů v Maloměřicích David Komárek, který ochotně vysvětloval chyby a fauly hráčům, které písknul, aby se ze svých chyb poučili. Svoji premiéru v roli rozhodčího si odbyl i náš zahraniční člen klubu, Mihály Oroszlány z Maďarska, který chce své klubové aktivity povýšit na další úroveň. Rozšířit řady rozhodčích pro tento turnaj se rozhodl i trenér „A“ týmu Maloměřic Vít Musil, který mladé házenkářské naděje upozorňoval při rozhodování zápasů na jejich nedostatky a chyby, aby se z nich co nejlépe poučily a stali se tak lepšími hráči. Dokonce i hospodář klubu SHC Maloměřice, Aleš Kolář se rozhodl účastnit se turnaje jako rozhodčí, aby svými zkušenostmi pomohl hráčům k jejich házenkářskému růstu.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem týmům, hráčům a rozhodčím za účast, předvedené výkony a těším se na další turnaje a spolupráci.

Autor : Kristián Kolář

26993357_1570313346377996_3397724833090274884_n

VELMEZ CUP 2018

Mladší dorost v sobotu na turnaji VELMEZ CUP 2018 obsadil ve velmi zlepšené hře 4. místo
P.S. My vám ty medaile příště přivezeme.

27544820_2045650252118816_305336907541243194_n

Turnaj ml. žáků Juliánov

Na turnaji mladších žáků v neděli 28.1.2018 jsme v Juliánově skončili na 2. místě

27164908_1571219969620667_1963350066305997217_o

Odpovědět