Béčko doma nestačilo na lídra tabulky, Bohunice vyhrály 18:29

Po třech výletech na venkovní hřiště se hráči B-týmu představili doma na posledním utkání podzimní části sezóny. Soupeřem jim byl tým suverénně vévodící tabulce, Tatran Bohunice.

V první půli se Bohunice rychle dostaly do náskoku, neboť maloměřičtí nedokázali proměňovat jasné gólové příležiosti v podobě brejků a náskoků zpoza šestky. Herní pohodě nepomáhalo ani velké množstvi technických chyb, které byly zřídka vynucené soupeřem. Hosté tak hráli s klidem a nutno uznat, že poločasový stav 7:15 sice nevypovídal zcela pravdivě o předvedené hře obou týmů, nicméně při slabém proměňování střel na domácí straně a naopak velmi kvalitní hře Bohunic byli hosté právem ve vedení.

Druhý poločas tak představoval obrovskou výzvu pro Maloměřice. Pokud by hra v jejich podání dostála značných kvalitativních změn a soupeř omámen vysokým brankovým rozdílem povolil v soustředěnosti, stále by bylo o co hrát. Naneštěstí se nic z uvedeného nestalo. Maloměřice se trápily v útočné fázi a zápas si navíc ztěžovaly častými vyloučeními (v utkání došlo i na dvě červené karty pro domácí celek). Bohunice tak mohly pošetřit své opory a experimentovat se sestavou, aniž by se musely bát o výsledek. Zápas tak skončil za stavu 18:29.

V tomto utkání nevyčníval žádný střelec nad ostatní, avšak hned čtveřice hráčů vsítila 3 branky, jmenovitě Jan Drásal, Filip Erbes, Kristian Kolář a dorostenec Jonáš Vlasák.

Béčko tedy přezimuje na 6. příčce s 10ti body za 5 výher a stejný počet proher, o skóre za Velkým Meziříčím.

Nevydařená druhá půle nás stála body na palubovce Hranic

Potřetí v sezóně se utkaly týmy Hranic a Maloměřic. Hned na úvod utkání byl k vidění na hřišti velký počet technických chyb a neproměněných šancí. První branka padla až v 5. minutě, kdy se Maloměrice dostaly do vedení, Hranice se ale díky dobré obraně dostaly do rychlých protiútoku a díky nim v 10. minutě vedly 5:3. Do dvacáté minuty zápasu bylo stále k vidění hodně technických chyb na obou stranách, ale i tak Maloměřice nedokázaly stáhnout náskok soupeře a skóre bylo 11:8 pro domácí. Do konce poločasu Maloměřice zlepšily obranu, ale skóre zápasu se jim nepodařilo stáhnout a do šaten se odcházelo za stavu 13:11. Vstup do druhého poločasu vyšel lépe hostujícímu týmu, který se dotáhl na rozdíl dvou branek. Poté se však Hranice dostaly zpět do svého herního tempa a zvyšovaly svůj náskok až na konečný výsledek 27:18.

Cement Hranice – SHC Maloměřice Brno 27:18 (13:11)

Nejlepší střelci: Magrla 9, Andrš 6, Cáb 4 – Jung 4, Číž 4, Erbes 3. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1. Vyloučení: 2:0. Diváci: 105.

Miroslav Bartoň, trenér Cementu Maloměřice: „Dneska jsem spokojen pouze se ziskem dvou bodů. První poločas pořád nějak nedokážu pochopit. Tolik ztracených míčů odevzdaných do rukou soupeře a nesmyslných přihrávek do pivota, jsem dlouho neviděl. Jen díky obraně a Pepovi Kučerkovi jsme neprohráli první poločas. V druhém poločase jsme naštěstí pokračovali v solidní obraně a i když jsme neproměňovali vyložené šance v útoku a ani trháky, zápas jsme dotáhli do vítězného konce.“

Vít Musil, trenér SHC Maloměřice: „Jsem zklamán, dneska jsme nepředvedli dobrý výkon. I když nám domácí v prvním poločase utekli, tak jsme díky agresivní obraně a rychlým protiútokům dokázali dotáhnout na poločasový výsledek o tři branky. Nevyšel nám vstup do druhého poločasu, kde nám drhla hra spojek. Chybí nám pár kluků ze sestavy a možná kvůli tomu to bylo tak křečovité. Dnes nás trápilo i neproměňování šancí, ze kterých nás domácí trestali rychlými góly. Dneska jsme dali 18 branek a na to se vyhrát nedá.“

Zdroj: ČSH

Mamut CUP ml.žáci: Majlont A 3.místo!, Béčko 4.

Mamut CUP ml.žáci : 7.12. Jsme na naší hale v Majlontu uspořádali již tradiční Mamut CUP. Tentokrát pro kategorii mladších žáků. Na turnaj dorazila 3 hostující mužstva HC Kuřim, SK Hostěrádky-Rešov a SK Juliánov . Domácí Majlonťáci pak poskládali Mužstvo A i B , takže turnajové rozlosování čítalo 5 týmů.

Majlont A: Tvořili kluci starších ročníků, kteří jsou i kostrou týmu hrajícího ligové zápasy.

1.zápas  naše Áčko prohrálo s Juliánovem (pozdější vítěz) o jediný gól, kdy i průběh zápasu byl velmi vyrovnaný a dá se říci, že vyhrál ten šťastnější . Ve 2. zápase se konalo Majlonťácké derby A vs.B a zde se projevila přece jenom větší zkušenosti starších kluků hrajících v mužstvu A a tak své mladší spoluhráče nakonec  porazili o tři branky . Ve 3. zápase čekal Áčko nováček soutěže Sokol Hostěrádky a ani zde Majlonťci A nezaváhali . Poslední 4. zápas proti SK Kuřim potom naši kluci prohráli o tři góly a mohou jen litovat mnoha neproměněných tutovek.

 

Majont B: Tvořili kluci převážně mladší, přičemž většina z nich hrává ještě i za minižáky.

První zápas s Kuřimí kluci bojovali a určitě se nejednalo o jednoznačný zápas, jen nám trochu selhávala koncovka a tak jsme tento zápas prohráli. Ve 2. Zápase se konalo Majlonťácké derby B vs.A a zde se projevila přece jenom větší zkušenosti starších kluků a tak béčko opět odešlo bez bodů. 3. Zápas proti Hostěrádkám, kteří se zatím v soutěži rozkoukávají, naši mladí zvládli výborně a po nervóznějším začátku už poměrně jasně vyhráli. V posledním zápase proti SK Juliánov  se béčko hodně vytáhlo a hrálo většinu zápasu vyrovnanou partii, ale ke konci Juliánov vytěžil zejména z váhové převahy maximum a vítězstvím si zajistil konečné první místo v turnaji.

Turnaj tedy dopadl takto:

  1. SK Juliánov
  2. HC Kuřim
  3. SHC Maloměřice A
  4. SHC Maloměřice B
  5. SK Hostěrádky-Rešov

Všem dětem děkujeme za účast a zápal pro hru

 

edf