Opustil nás Mira Reimisch

Ještě se na Majlontě neotřepali z náhlého úmrtí Miroslava Pospíšila před dvěma týdny a přišla další smutná zpráva. V sobotu opustila majlontskou  rodinu další legenda – Mira Reimisch.

Dotlouklo další, ryzí Majlontské srdce. I přes slovenský původ byl celou svou osobností spjatý s Maloměřicemi, zejména pak s místním házenkářským klubem. Mira Reimisch, alias Hugo byl sportovec tělem i duší, boxer, hokejista, házenkář, zkrátka tvrdý chlap. Neuhnul žádné ráně a hodně jich také rozdal. Pro každého měl dobrou radu a ovlivnil vývoj řady maloměřických házenkářů. Také v důchodu zůstal věrný Majlontu, coby spolehlivý funkcionář a správce.

Jeho neopakovatelné průpovídky, věčný optimismus a smysl pro „každou srandu“, provázely nejednu generaci celým házenkářským životem.

Mira byl a v našich srdcích zůstane symbolem laskavého, dobrého člověka, šířícího za všech okolností dobrou náladu.

Věnujme mu, prosím, tichou vzpomínku.

První zápas PLAY-OUT začal porážkou v Šalina derby

SKKP Handball Brno – SHC Maloměřice 30:24 (15:13) – statistiky

Začátek šalinového derby patřil spíše královopolským, kteří si během dvanácti minut vytvořili pohodlný pěti brankový náskok, Maloměřice ale nedaly domácím vůbec nic zadarmo a ukázaly, že také umí střílet góly. Hosté postupně začali náskok Kéniku stahovat, nakonec se jim podařilo gólový polštář Králova Pole zmenšit na pouhé dvě branky. Také nutno dodat, nebýt několika zákroků mladého brankáře Grulicha ve svatyni Kéniku, mohlo být skóre pro hosty ještě příznivější.

Do druhého dějství vstoupili opět aktivněji domácí, kteří v rozmezí pěti minut nasázeli čtyři branky a pouze jednu inkasovali, jejich pěti brankové vedení bylo rázem zpět. Následovala zhruba desetiminutová pasáž, kdy padaly branky na obou stranách, družina Pavla Hladíka si ale stále držela svůj pohodlný náskok. V rychlém sledu pak přišly branky tři branky dua Horut – Sekulić a s největší pravděpodobností bylo rozhodnuto. Do hry se dostal i benjamínek Králova Pole Ženatý, který si ze sedmičky připsal svůj první gól v extralize. Moc už se toho do konce utkání neudálo a Kénik tak výsledkem 30:24 vyhrál už potřetí brněnské derby v této sezóně.

„Do utkání jsme vstoupili, jak jsme chtěli. Poté jsme se bohužel trochu přizpůsobili a Majlont toho využil, měl tam potom na konci první půle dva rychlé góly, kterýma to naše vedení stáhnul. Druhá půlka už ale byla jasně v naší režii,“ hodnotil po utkání Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno, a dodal: „Akorát nejsme úplně spokojení v obraně. Dostat 24 gólů je hodně, náš cíl bylo inkasovat pod 20, ale máme dva body a to je důležité. Dneska jsem rád, že jsme dali velký prostor mladým. Ženatý si dnes dal první extraligový gól, dobrý zápas odehrál také Vojtěch Václav a famózní byl dneska Jakub Grulich v bráně, kde měl úspěšnost 47%, takže tam jsme hodně spokojení.“

Vít Musil, SHC Maloměřice Brno, pak za svou stranu doplnil: „Myslím si, že se nám dneska nedařilo líp bránit. Hodně jsme se na útok Královopolských připravovali. Věděli jsme, že mají extrémně silné pivoty a kladli jsme důraz, aby se to na ně nedohrávalo. Ve finále to bohužel nefungovalo tak, jak bychom chtěli. Bohužel se nám nedařilo také střelecky. V kritických pasážích, kdy se zápas lámal na jednom nebo druhou stranu, tak jsme neproměnili několik šancí. Pak už jsme těžko stíhali dohánět náskok domácích.“

 

Zdroj: handball.cz

Neprofesionální soutěže dospělých a mládeže jsou pro tento ročník zrušeny!

Exekutiva ČSH rozhodla na jednání dne 30. března 2021 o zrušení soutěžního ročníku 2020/2021 v amatérských a mládežnických soutěžích. Důvodem je přetrvávající nepříznivá pandemická situace a vládní opatření.

 

Český svaz házené pracoval v uplynulých měsících s několika variantami soutěžních plánů tak, aby bylo možné regulérně odehrát alespoň dílčí část amatérských a mládežnických soutěží. V reakci na aktuální vývoj epidemické situace a prodloužení vládních opatření však Exekutiva ČSH s definitivní platností 30. března rozhodla o zrušení soutěžního ročníku házené, s výjimkou nejvyšších profesionálních soutěží mužů a žen.

„Naším hlavním zájmem je ochrana zdraví sportovců. Po téměř šestiměsíční herní a tréninkové přestávce je potřeba minimálně pětitýdenní společná příprava týmů, aby nedocházelo ke zraněním. Na tu už bohužel není prostor, soutěže musí podle legislativního řádu ČSH skončit do 30. června,“ vysvětlil situaci prezident ČSH Ondřej Zdráhala.

„Plán na dohrání soutěží „Covid 3“ počítal s dokončením alespoň podzimní části soutěží a jejich pokračováním v 17. a 18. kalendářním týdnu. Z důvodu prodloužení nouzového stavu až do 11. dubna 2021 plán bohužel nemůžeme realizovat. Současná situace navíc nedává naději na zlepšení. S prodloužením nouzového stavu se samozřejmě prodloužila i platnost protiepidemických opatření, která neumožňují dětem a neprofesionálům trénovat,“ doplnil okolnosti rozhodnutí Exekutivy ČSH její člen Radek Beneš.

ČSH se nyní ve zbývající části sezóny zaměří na dvě klíčové oblasti. „První je návrat dětí k organizovaným a pravidelným formám přípravy tak, jak to budou umožňovat protiepidemická opatření. Ve spolupráci s dalšími kolektivními sporty jednáme o možnosti tréninku družstev a sehrání přátelských utkání alespoň na venkovních hřištích,“ představil nastínil plán na nadcházející týdny Zdráhala s tím, že Český svaz házené v uplynulých dnech představil dvojici projektů věnovaných mládeži: „Už tento čtvrtek startuje seriál Live tréninků s Tréninkovými centry mládeže, který je určen nejen pro kategorie minižáků a mladšího žactva. A krajští manažeři v jednotlivých krajích postupně spouští projekt mládežnické On-line ligy, který se ze Středočeského kraje úspěšně rozšiřuje i do dalších regionů.“

Druhým tématem v oblasti soutěží je pak příprava soutěžního ročníku 2021/2022, přičemž struktura soutěží (počet účastníků či účastnická družstva) může být upravena na základě přihlášení týmů do jednotlivých soutěží. Probíhat budou rovněž jednání o podmínkách a omezeních, za kterých bude možné uskutečnit letní přípravu.