PLÁN PŘÍPRAVNÝCH UTKÁNÍ NA EXTRALIGU

Podobně jako v minulém roce zvolili maloměřičtí házenkáři kompletní přípravu v domácím prostředí. Zatímco v loňském roce byl důvod k tomuto kroku obava z doznívající pandemie Covid – 19, v letošním roce byl důvody poměrně pragmatické. A těmi důvody pro rozhodnutí připravovat se v domácím prostředí byly radostná očekávání narození dcer trenérovi Františku Urbanovi a brankáři Karlu Zaplatílkovi. Na jaké přípravné utkání v maloměřické hale se tedy můžete těšit?
PÁ – 25.8. od 18:30 – SHC Maloměřice Brno – Záhoráci Stupava/Malacky
SO – 26.8. od 10:30 – SHC Maloměřice Brno – Záhoráci Stupava/Malacky (generálka)
Celkem tedy maloměřičtí házenkáři absolvují 8 přípravných utkání výhradně s týmy slovenské Niké Handball Extraligy. Vstup na přípravné utkání jsou veřejně přístupné s výjimkou posledního utkání, které je naplánované jako generálka na Extraligu. Na toto utkání budou mít přístup pouze pozvaní hosté.
Otakar Veselý

Nábor: Pojď hrát házenou s námi!!!

Pojď HRÁT HÁZENOU S NÁMI!

• Probuď v sobě házenkáře!
  • Poznej nové kamarády!
  • Nauč se týmovosti, všestrannosti a vzájemnému respektu!

Tatran Litovel vítězně nad SHC Maloměřice Brno: 47:29

Brno, 23. března 2024, 15:00 – V hale Maloměřice se odehrálo soutěžní utkání mladších dorostenců druhé ligy házené mezi týmem SHC Maloměřice Brno a Tatranem Litovel. V závěru vyšel vítězně z Tatran Litovel, který porazil domácí tým se skóre 47:29.

První poločas začal otevřeně a hráči obou týmů předváděli vyrovnaný výkon. Nicméně postupně si Tatran vypracoval náskok až na čtyři branky, který udržel i do konce prvního poločasu, kdy skončilo skóre 15:20 ve prospěch hostí.

Ve druhém poločase započala dominance Litovle, která si postupně navýšila svůj náskok. Maloměřice se snažily odpovídat, ale jejich snaha nestačila na pozorně hrající Litovel. Utkání tak skončilo vítězstvím Tatranu Litovel se skóre 47:29.

Nejlepším střelcem utkání se stal hráč hostujícího týmu Vašíček Tomáš, který se zapsal celkem 13 góly. Na straně Maloměřic nejvíce bodů zaznamenal Stohr Pavel s celkem 6 góly.

Tímto vítězstvím si Tatran Litovel upevnil třetí místo v tabulce druhé ligy mladších dorostenců, zatímco SHC Maloměřice Brno zůstává na osmé příčce.

Tatran Litovel tak dál pokračuje ve svém úspěšném tažení v této sezóně, zatímco SHC Maloměřice Brno bude hledat způsoby, jak zlepšit své výkony v závěrečných zápasech sezóny.

Ota Veselý

Maloměřice Brno B zdolaly Litovel junioři 28:25 v napínavém zápase

Brno, 23. března 2024 (ČTK) – V hale Maloměřice se odehrál dramatický souboj mezi týmem SHC Maloměřice Brno B a Tatran Litovel junioři, který skončil vítězstvím domácího týmu 28:25. Zápas, který nabídl plno vzrušení a skvělých sportovních momentů, měl význam i v kontextu aktuální tabulky 2. ligy mužů JM.

Hráči obou týmů předvedli kvalitní výkony a od začátku utkání bylo jasné, že žádný z týmů nebude chtít prohrát. První poločas byl plný akcí, při které hráči střídavě skórovali a snažili se získat náskok. Nicméně, na konci první půle měli domácí hráči náskok 16:14.

Druhá část utkání pokračovala ve stejném duchu. Obě mužstva bojovala o každý gól a diváci byli svědky skvělé házené. Nicméně, Maloměřice Brno B dokázaly udržet svůj náskok až do konce a získaly důležité vítězství.

Ondřej Michálek, hráč SHC Maloměřice Brno B, uvedl: „Bylo to těžké utkání, Litovel hrála opravdu dobře, ale my jsme dokázali držet krok a proměňovat naše šance. Jsme rádi, že jsme získali další vítězství.“

12. Sokol II Prostějov 17 1 0 16 419:532 2

Po tomto vítězství se tým SHC Maloměřice Brno B posouvá v tabulce na deváté místo, zatímco Tatran Litovel junioři zůstávají na čtvrté příčce.

Hráči obou týmů si zaslouží uznání za skvělý výkon a diváci mohou být rádi, že měli možnost sledovat tak vyrovnané a vzrušující utkání.

Ota Veselý

SHC Maloměřice Brno dominuje na turnaji mladších žáků v házené v Juliánově

Dne 23. března 2024 se konal v Juliánově turnaj mladších žáků v házené, 2. kola stříbrné skupiny pro jarní část soutěže. SHC Maloměřice Brno ukázalo svou sílu a suverenitu na hřišti, což se projevilo v jejich výsledcích během tohoto kola.

V prvním zápase se SHC Maloměřice Brno postavilo proti týmu Sokol Juliánov. Byl to vyrovnaný souboj, ale nakonec se SHC Maloměřice podařilo vyhrát 20:12. Jejich následující zápas s týmem Házená Legata Hustopeče byl jednoznačnou demonstrací jejich schopností, když zvítězili s výsledkem 20:1.

Další zápasy byly také plné dramatických momentů. V souboji se SKKP Handball Brno B dokázali hráči SHC Maloměřice udržet nervy na uzdě a zvítězit 16:12. Poté se utkali s týmem Sokol Nové Bránice, kde znovu ukázali svou převahu, vyhrávajíce 19:13.

„Jsme velmi spokojeni s výkonem našich hráčů. Dokázali předvést své dovednosti a ukázali skvělou týmovou práci,“ uvedl trenéři SHC Maloměřice Brno po turnaji.

Celkově bylo druhé kolo turnaje velmi úspěšné pro SHC Maloměřice Brno, které absolvovali bez ztráty jediného bodu. Jejich výkony jsou nejen důkazem jejich talentu, ale také práce a odhodlanosti, kterou vkládají do tréninku a zápasů.