STRABAG Rail Extraliga ukončena. Platí pořadí současné tabulky, soutěž končí bez určení mistra

Exekutiva ČSH rozhodla po jednání s účastnickými kluby o ukončení nejvyšší české soutěže mužů STRABAG Rail Extraligy. V letošním ročníku končí soutěž bez udělení mistrovského titulu.

Exekutiva ČSH rozhodla o ukončení soutěže STRABAG Rail Extraliga mužů v soutěžním ročníku 2019/2020 ke dni 10. dubna 2020. Pro marketingové potřeby klubů bude vyhlášeno pořadí po 21. kole základní části této soutěže, mistr nebude pro soutěžní ročník 2019/2020 vyhlášen. Za předpokladu, že se do této soutěže v soutěžním ročníku 2020/2021 přihlásí stejní účastníci jako v ročníku 2019/2020, nikdo ze soutěže nesestupuje ani do ní nepostupuje.

Exekutiva ČSH na základě návrhu soutěžní komise přeložila klubům Extraligy dvě základní varianty, které považovala za odpovídající situaci a legislativně přijatelné. Tou druhou byla anulace celého soutěžního ročníku, jako tomu bylo u ostatních soutěží, které byly ukončeny minulý týden. „Obě varianty však měly jedno společné, a to ukončit soutěž bez dohrání posledního kola základní části a bez dohrání play-off a play-out. Vzhledem k časové tísni už bylo zřejmé, že nebude možné odehrát „nadstavbová“ utkání a tím ztratilo logiku i dohrání posledního kola základní části,“ komentoval rozhodnutí předseda Soutěžní komise a člen Exekutivy ČSH Petr Novák a doplnil že Exekutiva vzala v potaz názory zástupců extraligových klubů, které schválenou variantu řešení jednomyslně podpořily.

Dohrát Extraligu podle reglementu soutěže nebylo podle zástupců Soutěžní komise termínově možné. „Dohrání celé soutěže do konce soutěžního ročníku – tedy 30. června 2020 – není reálné a to i s ohledem na fakt, že není definitivně rozhodnuto o pokračování soutěží řízených EHF, například kvalifikace mistrovství světa mužů nebo čtvrtfinále a Final 4 Challenge Cupu. Především akce reprezentace by musely být upřednostněny před naší Extraligou,“ vysvětlil klíčové proměnné rozhodování Novák.

Rozhodnutí Exekutivy ČSH momentálně neupravuje otázku nároku na start v pohárech EHF v příštím soutěžním ročníku. „Tato problematika bude řešena později a Exekutiva vezme při nominaci do soutěží EHF v potaz názor klubů, musí však rovněž vyčkat pokynů EHF k novému soutěžnímu ročníku,“ doplnil k dalšímu postupu Novák.

 

Zdroj: ČSH

Pomáhejme si (nejen) v období koronaviru

Milé sestry, milí bratři,

pevně věřím, že se Vám a Vašemu okolí pokud možno vyhýbají zdravotní komplikace a špatné zprávy. Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za vše, co v této těžké době děláte pro své blízké, pro potřebné ve Vašem okolí, pro sousedy a třeba i pro náš spolek. Česká společnost nyní prožívá velmi těžké období a já jsem nesmírně ráda, že sokolové se okamžitě zařadili mezi ty, pro které je nezištná pomoc ostatním samozřejmostí. Zároveň bych Vás chtěla vyzvat, abyste ani v následujících dnech a týdnech v této aktivitě nepolevovali.

Přestože jsem zpočátku doufala, že v tuto chvíli už budeme vidět „světlo na konci tunelu“, bohužel to nyní vypadá, že nás čeká ještě dlouhá doba strázní. O to více je naší pomoci potřeba.

S konkrétní žádostí o spolupráci se na nás nyní obrátili zástupci iniciativy Sousedská pomoc. Je to v současnosti zřejmě největší organizace poskytující a koordinující pomoc postiženým koronavirovou epidemií. Obracejí se na Českou obec sokolskou jako na společenství aktivních a ne-lhostejných lidí, kteří dobře znají život a aktuální problémy ve svém okolí. Sousedská pomoc hledá nejen dobrovolníky, například pro zajištění potřeb seniorů a nemocných či osob v karanténě (a jak se ukázalo třeba v Litovli, i celých oblastí). Potřeba jsou ale i koordinátoři pomoci v jednotlivých lokalitách. A co je pro ně možná nejdůležitější, potřebují vědět, kde se objevil nějaký problém a kam je potřeba pomoc nasměrovat. Podařilo se jim shromáždit velké množství dobrovolníků i materiální pomoci po celé republice a jsou schopni krizové situace rychle řešit. Aktuálně mají však více dobrovolníků než požadavků na pomoc.
Prosím, prostudujte si jejich stránky (www.sousedskapomoc.cz), zjistěte, zda byste mohli být jakkoliv prospěšní. Pokud víte o nějakém problému, který je potřeba urychleně řešit, prosím, registrujte se na jejich stránkách či volejte na jejich bezplatnou infolinku 800 88 55 99 (více na stránkách), případně pošlete emailem na info@sokol.eu.
Další možností je začít na regionální úrovni využívat jejich systému. V takovém případě můžete ihned kontaktovat jejich operátory, kteří vám sdělí podrobnosti a případně osobně představí, jak systém efektivně využít, na 603 925 238. Ke stažení je i letáček, který můžete vyvěsit, aby kdokoliv mohl využít jejich možnosti pomoci.
Věřím, že díky spolupráci s touto organizací by mohla být naše pomoc efektivnější a přesnější.

Ještě jednou Vám děkuji a prosím Vás, vytrvejte ve své ochotě pomáhat. Bohužel se ukazuje, že bude potřeba ještě dlouho a zřejmě čím dál více.

Vaše

Hana Moučková
starostka České obce sokolské

Majlont čeká velká ztráta! Pavel Barák se dohodl na smlouvě s Lovosicemi

Velká osobnost majlontské házené, Pavel Barák, dnes podepsal roční smlouvu s Lovci Lovosice. Podle vedení lovosické házené Pavel perfektně zapadá do nového herního stylu a dokáže spoluhráče podpořit nejen na hřišti, tak i po zápase na klubové večeři. „Pavel je posledním ryzím pivotem své generace a jeho tvrdost na obraně a na tréninku jsou k nezaplacení“ uvedlo vedení Lovců.

Trenér Víťa Musil komentuje Barákův odchod slovy: „S Pavlem jsme toho zažili hodně, s jeho odchodem se nám okamžitě vyprázdnila marodka a docházka na tréninky se rapidně zlepšila.“  Úzkost je ovšem cítit v útrobách haly: „Pro válcovnu je to velká ztráta. Nikdo neuměl tak hrábnout do strun jako Pavel,“ smutní Maruška.

Přejeme Pavlovi, ať se mu v novém angažmá líbí a nedělá ostudu jako vždy!