Béčko podlehlo svému městskému rivalovi, Královo Pole slaví výhru 33:26

V neděli v podvečer se v brněnské hale na Vodově střetly rezevní celky dvou extraligových mužstev z Brna. Pochopitelně šlo o víc než jen 2 body do tabulky, v sázce byla i nemalá prestiž.

První půle dopadla lépe pro domácí celek z Králova Pole. Maloměřice zpočátku působily nervózně, v útoku hrály ukvapeně a nadto vytvořily příliš nevynucených technických chyb. Soupeř toho zkušeně využíval díky rychlým brejkům a brzy si vytvořil slušný brankový náskok. Hosté však nechtěli svou kůži dát lacino a díky přesnější střelbě a zlepšené souhře v útoku stáhli manko na 10:8. Královopolští však vzápětí využili přesilové hry a do šaten vyprovodili hosty při skóre 17:13. Navíc na konci první půle došlo k vyloučení hostujícího hráče Filipa Erbese za nastřelení obránce do hlavy z posledního nařízeného volného hodu.

Ve druhé půli se hra vyrovnala a brankový rozdíl se pohyboval okolo 4 gólů ve prospěch domácího celku. Hostující družstvo i nadále sužovaly technické chyby a místy nepřesné zakončení z výhodných střeleckých pozic. Ke konci půle Maloměřice vytáhly osobní obranu na dva nebezpečné střelce domácího týmu, avšak kýženého výsledku se nedočkaly. Dva body nakonec zůstaly na královopolské palubovce při skóre 33:26.

Nejpilnější zakončovatelé tohoto zápasu byli na straně Maloměřic Michal Stříž (5), Pavel Barák (4) a Filip Zeman (4).