Béčko veze body i z Prostějova, vyhrálo 22:19

Podzimní část soutěže se dostala do své poloviny, k pátému zápasu sezóny rezervní tým Maloměřic vyjel do Prostějova. Papírově se mělo jednat o snadné utkání, neboť lídr soutěže přijel na hřiště týmu, který ochutnal vítězství zatím pouze jedinkrát. Nicméně výsledky se nedělají samy a fakt, že Béčko již delší dobu mívá problém zaplnit soupisku na venkovní zápasy, dával tušit, že se oba týmy budou prát o výhru se srovnatelným nasazením i počtem hráčů.

První poločas vyšel lépe pro domácí mužstvo. Prostějov byl v útoku trpělivý a za pomocí efektivních kombinací se mu dařilo proměňovat a držet maloměřické gólově v závěsu. Navíc při vytažene obraně trápil hostující střelce, kteří tak nemohli využívat svých předností. Domácí tak kontrolovali skóre a nepustili Maloměřice k jejich hře. Celkově byla hra fragmentovaná a chudá na branky, poločas skončil za stavu 11:10 pro domácí.

Do druhé půle vstoupily Maloměřice odhodlané převrátit skóre na svou stranu. K tomu měla dopomoci zlepšená hra na obraně, která by vyústila v jednoduché góly z brejků. Nastěstí v sobě tým našel onu koncentraci, jež chyběla celou první půli, a přesně podle plánu rychle skóre otočil. Najednou to byli domácí, kteří tahali za kratší konec. Při snaze utkání opět srovnat však ztráceli spoustu sil, na obraně hráli nedovoleně a dávali tak Maloměřicím častou výhodu přesilové hry. Hosté nabízené šance využili a postupně zvýšili svůj náskok na 3 branky 10 minut před koncem. Prostějov již nedokázal vzdorovat a přenechal Maloměřicím výhru při skóre 22:19 pro hosty.

V dnešním utkání se ukázal charakter týmu, který byl schopný jít za vítězstvím i přes těžký průběh utkání. O týmovém pojetí navíc vypovídá i rozptyl vstřelených branek mezi hráči. Na špici se však opět drží Josef Vykouřil se 6ti góly, za ním se umístil Filip Erbes, jenž vsítil 4 branky.