Béčko vítězí i ve druhém kole, doma porazilo Kostelec 30:14

Ve druhém kole přijel do Kolmustr areny Kostelec, který zdejší hřiště v loňském ročníku dobyl výsledkem 26:27. Maloměřice chtěly jednak tuto prohru odčinit, druhak navázat na zvládnuté utkání z kola přechozího. Soupiska byla tentokrát nabitá a hráči více než natěšení na zápas.

Hlad po vítězství se však tvořil pozvolna. Hosté stíhali držet s domácími krok a ještě v 15. minutě se brankový rozdíl pohyboval okolou dvou až tří gólů, čili v házené žádný propastný rozdíl. Majlont opět stavěl na takřka neprůstřelném Karlu Schwarzerovi v bráně, kterému vydatně pomáhala kompaktní obrana. V útoku domácí spoléhali na rychlé rozdávání míče, které vytvářelo prostor v obraně Kostelce na proskoky či výhodné pozice na střelbu zpoza devítky. Majlont tím pádem v průběhu první půle brankově odskočil, přičemž poločasový stav byl 14:6 ve prospěch Maloměřic.

Druhý poločas měl jasný scénář – nepolevit v konzistentním výkonu na obraně a v útočné fázi sázet na rychlé protiútoky a celkově svižné pojetí hry. Ovšem již v prvních minutách bylo poznat, že vysoký brankový rozdíl hráče domácích uklidnil, a ti se tak ne zcela koncentrovali na pokyny a kýžený herní projev. Kostelec se začal prosazovat střelami z dálky a při vysunutější obraně lépe čelil útokům Maloměřic. Naštěstí tento výpadek v soustředění netrval dlouho a Majlont opět zpevnil obranu a využíval zejména jednoduchých gólů po brejcích. S velkým odhodláním ke konci poločasu vstřelit ‚třicítku‘ se gólový účet zápasu završil na hodnotě 30:14. Muži B slaví další vítězství a prozatimní vedení v tabulce (Telnice a Olomouc mají odehráno pouze jedno utkání – pozn. redakce).

Nejlepším střelcem zápasu byl Josef Vykouřil s devíti zásahy, bůra pak zvládl vsítit i brejkový specialista Jan Drásal.

P.S.: Paťovi přejeme brzké uzdravení.