Bereme dva body za vítězství nad Frýdkem-Místkem!

SHC Maloměřice Brno – Pepino SKP Frýdek-Místek 26:25 (15:13) – statistiky

Do úvodu utkání nastoupila obě mužstva se zajištěnou obranou 0/6. Hosté však při překonávání té domácí byli úspěšnější, a to i přes několik výborných zákroků domácího brankáře Karla Zaplatílka, který, pro mnohé, překvapivě nahradil doposud spolehlivě chytajícího Michala Mazače. V 8. minutě utkání byl tak stav 2:4 ve prospěch hostujících hráčů z Frýdku. V následujících fázích utkání se zlepšila i útočná hra domácího mužstva a ve 13. minutě utkání byl stav vyrovnaný 5:5. Hosté ovšem nesložili zbraně a i přes další velmi dobré zákroky maloměřického brankáře Zaplatílka navýšili svůj náskok až na dvě branky (20. minuta 7:9). Maloměřice se s tímto průběhem zápasu nehodlaly smířit a zvýšenou aktivitou v útoku hru vyrovnaly a ve 24. minutě šly do vedení, které postupně navýšily na rozdíl dvou branek a první poločas zápasu skončil 15:13 ve prospěch Majlontu.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s větším důrazem než hosté a zvýšili svůj náskok na rozdíl tří branek. Hosté v této fázi hry zlepšili svoji obranu, což vedlo k technickým chybám maloměřických hráčů a vyrovnání skóre na 20:20 ve 46. minutě utkání. Následovala pak pasáž tzv. „gól za gól“, což s přibližujícím se koncem zápasu vnášelo nervozitu do hry obou mužstev. V této fázi utkání se s nervozitou vypořádalo lépe mužstvo Maloměřic, odskočilo soupeři na rozdíl dvou branek a v infarktovém závěru zápasu již tento náskok nepustilo. Zápas domácí dovedli do vítězného konce rozdílem jedné branky 26:25 a Maloměřičtí tak získali třetí vítězství v soutěži.

Daniel Valo uznal zklamání. „Hodnocení určitě není radostné. My jsme tady chtěli vyhrát, ale bohužel jsme selhali jak v obraně, tak v útoku a nezůstává nám nic jiného, než pogratulovat domácím k zaslouženému vítězství. Dnešní zápas rozhodlo „srdíčko“. Domácí více chtěli, více bojovali. Kdežto my, i když jsme čekali těžký zápas, jsme to v hlavách nezvládli,“ mrzelo trenéra Vala. Jeho tým se nadále potýká s oslabením, i přesto byl na zápase dobře připraven. „Přes zdravotní problémy jsme sestavu dávali dohromady prakticky celý týden, tak jsme se na zápas připravovali poctivě a byli jsme připraveni prakticky na všechno, co jsme dnes od domácích viděli. Ale nedokázali jsme to ubránit a domácí zaslouženě vyhráli,“ dodal ještě frýdecko-místecký trenér.

Podle spokojeného trenéra domácích Víta Musila rozhodla v koncovce utkání lepší defenziva domácího výběru. „Jsem rád, že se nám ten zápas podařilo dotáhnout do vítězného konce. Byly tam pasáže, kdy bylo cítit, že jsme ztratili jistotu, nezakončovali jsme dobře, hráli jsme do pasivity… Ale na druhou stranu jsme to dokázali zlomit v závěru pečlivou obranou, kdy těch chyb bylo méně a držel nás výborně Karel v bráně, což nakonec rozhodovalo o výsledku,“ zhodnotil Musil.

Zdroj: handball.cz