Body nad Kopřivnicí byly nadosah

SHC Maloměřice – KH ISMM Kopřivnice 23:26 (11:12) – statistiky

Do úvodu utkání nastoupila mužstva s různým typem obran, domácí 1:5 a hosté 0:6. Obrany v této fázi dominovaly nad útoky a tak do 5. minuty byl stav 1:1. Bohužel tři neúspěšné střelecké pokusy domácích potrestali hosté rychlými protiútoky a odskočili na rozdíl dvou branek. Domácí ovšem zkonsolidovali obranu, kde především dominoval Filip Jung a za níž exceloval svými zákroky domácí brankář Mazač. To vedlo ke ztrátám míče hostů a ve 12. minutě se domácí ujali vedení 5:4. Hosté pak po využitém time out zpřesnili hru a v další fázi pokračovalo utkání „gól za gól“ až do 22. minuty, kdy hostující brankář zlikvidoval 7m hod domácích a hosté následně srovnali dvoubrankové vedení domácích a první poločas skončil jednobrankovým vedením hostů 11:12.

Do druhé poloviny utkání vstoupili lépe hosté z Kopřivnice a zvýšili náskok na 11:13. Následoval ovšem koncert zákroků domácího brankáře Michala Mazače, čehož využily Maloměřice a v 36. minutě utkání se ujaly vedení 15:13. Hosté ovšem nesložili zbraně a utkání opět vyrovnali ve 42. minutě na 17:17. Pak následovala pasáž utkání, kdy domácí opět dokázali odskočit na rozdíl dvou branek. Hosté ovšem opět kontrovali a utkání znovu vyrovnali a následně v 54. minutě se dostali do vedení 21:23, kdy se bohužel Maloměřickým hráčům přestalo dařit v útoku, což gradovalo neproměněným 7m hodem v 58. minutě a utkání skončilo vítězstvím Kopřivnice 23:25.

„Bylo znát, že máme v nohách během jednoho týdne již třetí zápas, kdy jsme měli za sebou těžký zápas se Zubřím a s Duklou a na spoustě hráčů to bylo znát,“ uznal trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský a ještě doplnil: „Domácí kousali, hráli dobře. Pro nás to bylo těžké a nakonec jsme utrápeně získali dva body. Tenhle zápas jsme potřebovali zvládnout a i když jsme ho zvládli utrápeně, jsme za to rádi.“

V Maloměřicích vládlo přirozeně zklamání, body nebyly daleko. „Výsledek zápasu nás hodně mrzí. Myslím si, že jsme hráli velmi dobře, byla tam snaha, bojovnost, byl tam drajv. Bohužel jsme si to zkazili neproměňováním vyložených šancí, 2 sedmičky apod., ale taková je házená. Když budeme na tyto výkony navazovat, tak věřím tomu, že to zlomíme na svou stranu. Dnes jsme smutní, že jsme nevyhráli, hodně to bolí, ale na druhou stranu si musíme říci, že jsme dnes odehráli velmi dobrý zápas, akorát jsme ho nedokázali zlomit proměňováním šancí,“ řekl Vít Musil.

 

Zdroj: handball.cz