Dva body zůstaly na Vysočině

První minuty zápasu Nového Veselí s Maloměřicemi přinesly dobré proměněné šance domácích podpořené velmi dobrým výkonem domácího brankáře Michala Studeného. Hráči Veselí si postupně budovali náskok, který ovšem hostující hráči bojovným výkonem drželi stále kolem čtyř pěti branek. V poslední minutě prvního poločasu trefil gólman Studený prázdnou branku a do kabin se šlo za stavu 15:9. Zlepšený výkon Maloměřic, chyby v obraně domácích a neproměněné šance umožnily hostům stáhnout skóre na rozdíl tří branek. Hra se zpomalila chybami na obou stranách. Domácí však podpořeni výbornou kulisou domácích fanoušků, kteří v rámci tohoto zápasu slavili 50. leté výročí založení oddílu házené v Novém Veselí, bojovali o body a kontrolovali skóre až do samotného závěru. Dva body tak za výhru 25:22 zůstávají na Vysočině.

„Určitě jsme šťastní, že jsme uhráli dva velmi důležité body v domácím prostředí. To je asi to nejvíc potěšitelné v tomto zápase. S hrou jsem spokojený tak napůl. První poločas z naší strany snesl v útočné fázi přísnější kritéria, obranná fáze nám ovšem nefungovala. V prvním poločase dobře zavřel bránu Michal Studený, to znamená, že na první pohled to mohlo vypadat, že jsme dobře bránili. V druhém poločase nám ale obrana nefungovala,“ hodnotil kriticky trenér domácích Peter Kostka a dodal: „Pokud nám proti týmům, jako jsou Maloměřice, nefunguje obrana, pak nemáme protiútok, což se projevilo v druhé části zápasu, kdy jsme se trápili a znervóznili jsme. Ještě stále to není po mentální stránce tak silný duch, abychom dokázali vypjaté momenty zcela zvládnout. Na tom potřebujeme pracovat, hlavně na základních pozičních chybách, které se v obraně objevovaly.“

 

Foto: Adam Beneš

 

„Domácí si zápas vybojovali. Myslím si, že bylo hodně znát, že se nám v prvním poločase nedařilo bránit. Veselí se dokázalo prosazovat celkem dobře střelecky ze střední vzdálenosti. Nechali jsme si je tím pádem odskočit ve skóre a ve druhém poločase už jsme dokázali získávat míče. Už jsme dokázali dotáhnout trochu i skóre, ale myslím si, že z naší strany to dnes bylo jednoznačně o neproměněných šancích. Jeli jsme sem určitě s chutí poprat se o první body a náš projev určitě nebyl perfektní. Myslím si, že dokážeme zahrát lépe, takže nás to mrzí,“ přiznal trenér Maloměřic Vít Musil.

Zdroj: ČSH