Frýdek-Místek vyhrál o čtyři góly nad Áčkem

Pepino SKP Frýdek-Místek – SHC Maloměřice Brno 29:25 (16:11)

Do utkání nastoupili o mnoho lépe domácí hráči, kteří si rychle vypracovali šestigólový náskok. Ve 13. minutě vedli už 8:2. Ve druhé polovině prvního poločasu se však osmělili i hosté a v této části hry už dokázali s domácím týmem držet krok. Chvílemi sice snížili na rozdíl čtyř branek, ale po první půli držel Frýdek-Místek pohodlný náskok 16:11. Po změně stran dokázal domácí celek náskok navýšit až na osm branek. Dvanáct minut před koncem vedl už 24:16. Jenže stejně jako v předešlých kláních i tentokrát se svěřenci Andreje Titkova nevyvarovali zbytečných a zbrklých chyb, díky kterým umožnili soupeři střetnutí ještě trochu zdramatizovat. Nováček soutěže se opět dokázal dotáhnout na čtyřbrankový rozdíl. Domácí tým se však rozhodit nenechal a nakonec dokráčel k prvnímu letošnímu vítězství, vyhrál poměrem 29:25. To Maloměřice Brno jsou stále bez jediného bodu.

Nejlepší střelci: Hardt 8, Rajnoha L. 4, Rajnoha J. 4, Gřešek 4 – Ždánský 5, Jung 3, Ipser 3, Horák 3, Osoba 3. Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Sedmimetrové hody: 0/0 – 2/1. Vyloučení: 1:1. Diváci: 324.

Andrej Titkov, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Dneska jsme ani jednou v utkání neprohrávali. Určitě jsme předvedli kvalitnější výkon než soupeř. Nejvíce mě mrzí a rozčilují výpadky, kterých jsme se nevyvarovali ani tentokrát. Potýkáme se s nimi ve všech našich zápasech. I proto jsme druhý poločas prohráli, a to jsme vedli už o osm branek. Nakonec jsme se tak museli strachovat o vítězství a dva body, kterých si nesmírně vážíme. Snad se to všechno otočí k lepšímu, protože naše situace není dobrá, potýkáme se s mnoha zraněními. Pořád se nemůžeme sejít v kompletní sestavě. Dneska o naší výhře rozhodl hlavně skvělý výkon Víta Pyška a Filipa Hardta. Naši mladí hráči dělají hodně chyb a není to tak, že by udělali nějakou co deset minut, ale udělají třeba tři v krátkém sledu po sobě a to je sráží. Hodně výmluvná je i statistka úspěšnosti střelby z křídla, kdy jsme ji ve druhém poločase měli 10/1. Nechci snižovat kvality brankáře soupeře, ale taková být nemůže. Kdyby byla 9/5, tak to ještě pochopím, ale nemůže být 10/1. Určitě by bylo přínosnější pro pohodu v týmu vyhrát přesvědčivějším rozdílem, ale nedá se nic dělat. Nejvíce by nám pomohlo, kdybychom se už všichni zdraví sešli na tréninku a mohli pořádně potrénovat.“

Vít Musil, trenér SHC Maloměřice Brno: „Z našeho pohledu to muselo být pro diváky moc pěkné utkání, protože mělo drive nahoru, dolů. Podle mě jsme předvedli nejsympatičtější výkon v letošní sezoně. Kluci konečně hráli se zápalem a bojovali. Bohužel je sráželo, že hodně našich útoků skončilo na tyčkách nebo na dobře chytajícím brankáři Vítu Pyškovi. I když jsme si dokázali vypracovat příležitosti pro góly, tak jsme je nedokázali zužitkovat a možná nám chybělo i trochu štěstí k tomu, aby se to zlomilo. Pořád jsem čekal, kdy se nám podaří stáhnout náskok domácích, který jsme jim nechali k dispozici. Myslel jsem, že ve druhém poločase se dokážeme rychleji dotáhnout na rozdíl dvou, tří gólů, abychom byli zpátky ve hře a mohli hrát do posledních minut. Bohužel jsme ale udělali chyby a byť jich nebylo tak moc, tak je domácí družstvo potrestalo. Ve druhé půli jsme nechali domácí odskočit na osm branek a to nás pak stálo hrozně moc sil i času dotáhnout se zpátky. Ke konci jsme tak neměli možnost poprat se o to, abychom duel otočili nebo srovnali. Jen to mě na našem výkonu mrzí. Jinak kluci bojovali a do utkání dali všechno.“