Plzeň potvrdila roli favorita

Úvodní minuty utkání nedokazovaly postevní obou celků v tabulce. Na úvodní gol Plzně odpověděli domácí Číž s Osobou a Maloměřice rázem vedly. Těsné vedení vydrželo domácímu celku jen do šesté minuty, kdy Plzeň dvěma rychlými kontry obrátila vývoj duelu. Plzeň si o chvíli později vzala dokonce dvoubrankový náskok, když Vinkelhöfer nadvakrát proměnil sedmičku. To na houževnaté Maloměřice nestačilo a v deváté minutě domácí svého soupeře dotáhli. Vyrovnaný stav nevydržel dlouho. Plzeň poměrně rychle odskočila do vedení o dvě branky, na které sice reagoval Jung, ale následně spustili hosté svou kanonádu a odskočili na 5:12. V tu chvíli se podařilo domácím ještě jednou snížit, ale následně inklasovali další branky. „Majlont“ se osmělil až v závěru poločasu, kdy zmírnil stav poločasu na 9:17. Prostřední část první půle tak prakticky rozhodla. Druhá půle byla vyrovnanější. Domácí se snažili těžit z povedeného záěru poločasu a nutno říct, že se jim to dařilo. V šestatřicáté minutě se svěřencům Víta Musila dokonce povedlo stáhnout náskok Půzně na pouhých pět branek. To se logicky nelíbilo hostujícím hráčům, kteří zařadili na vyšší rychlostí stupeň a vypracovali si desetibrankový náskok (16:26). Brněnští se ani v tuhle chvíli nevzdali a snížili na rozdíl osmi branek (19:27). Ačkoli domácí působili aktivněji, tak Plzeň držela otěže utkání plně ve svých rukou a žádné větší komplikace nedopustila.

SHC Maloměřice Brno – Talent M.A.T. Plzeň 21:32 (9:17)

Nejlepší střelci: Osoba 5/2, Jirák 3/0, Horák 3/0 – Macháč 7/1, Jenko 5, Wildt 5. Rozhodčí: Valášek – Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/1. Vyloučení: 3:4. Diváci: 150.

Vít Musil, trenér SHC Maloměřice: „Hosté zvítězili zaslouženě, to bezesporu. Plně chápeme, že Plzeň je špičkový tým a aspirant na titul. Nebudeme si dělat iluze. Když budeme hrát proti střídačce týmu z top 3, tak víme, že budeme hrát proti výborně připraveným hráčům, kteří jsou vyzrálí a zkušenější. Nám je asi jedno, jestli hrajeme proti těm nejlepším, nebo těm, kteří jsou hned za nimi. Pro nás je to pořád konfrontace, která nám přináší zkušenost. Dnes nám ten zápas ukázal, že se projevila obrovská síla Plzně v přechodu do útoku a obrany. Tohle jsem říkal hráčům už před zápasem. V tomhle je Plzeň obrovsky silná. Ostatně to nám předvedla už při prvním utkání v Plzni, kde jsme nestíhali pokrýt jejich hráče, každý je v dobrém náběhu, míče chodí do volného prostoru, dnes jsme z toho dostali většinu branek. Snažíme se o agresivní, respektive aktivní obranu. Snažíme se donutit soupeře hrát pod větším tlakem. Nedokázali jsme pokrýt přechody a to nás hodně sráželo. Byl jsem rád, že se kluci vzpamatovali po prvním poločase, protože ten výsledek byl nedůstojný. Dali jsme strašně málo branek. V podstatě až v posledních minutách jsme dávali osmou a devátou branku, což je strašně málo. Řekli jsme si, že nemáme co ztratit, že potřebujeme, aby na kluky nedoléhal tlak. V první půlli jsme začali s nějakým nasazením, prvních deset minut jsme zvládli velice pěkně, ale pak po několika chybách se tým trochu stáhne, uzavřeme se a zbytečně z utkání vypadneme. Ve druhé půli se od toho kluci oprostili, spadlo to z nich a začali jsme hrát lépe, s drajvem, což bylo vidět. Věřím tomu, že to baví i diváky a že si z toho něco odneseme. Pro nás to byla dobrá příležitost nabrat zkušenosti, rozehráli se další hráči, takže jsme spokojeni. Věříme, že řešení některých situací zlepšíme a zúročíme to proti týmům ze spodku tabulky.“

Michal Tonar, trenér Talent M.A.T. Plzeň: „Do Maloměřic jsme jeli po tom našem perném programu, takže už se těšíme na Vánoce. Jeli jsme sem jenom pro body. Já už jsem to říkal v týdnu, že sem chceme jet jenom pro vítězství a jakým způsobem to bude vypadat, je nám tak nějak jedno. Bohužel ten náš výkon nebyl bůhví jaký. Chtěl jsem dát prostor klukům ze střídačky a myslím, že z naší strany tam bylo dost chyb, ale bylo to tím, že většinu času hrála střídačka. My jsme spokojení za dva body a máme teď poslední týden na přípravu na Duklu, což je pro nás teď ten stěžejní zápas a uvidíme, kdo bude přezimovat na prvním místě. Teď se chceme zodpovědně zkoncentrovat na zápas s Duklou.“