Předvánoční zápas v Lovosicích nám nevyšel

Závěrečné utkání na severu Čech bylo bohaté na branky. Maloměřice získaly v začátku zápasu vedení 3:1, poté se ale začala projevovat větší zkušenost domácích, byť byli Lovci oslabeni o některé své hráče včetně opory týmu Trkovského. Lovci v 6. minutě srovnali na 4:4 a od té doby byli na hřišti lepším týmem. Brankově to ale dokázali lovosičtí vyjádřit až ve druhé půli. Hostující tým se dokázal ve 35. minutě přiblížit na rozdíl dvou gólů (23:21), zbytek utkání byl již ale jasně v režii domácích hráčů. Ti povolili soupeři za 25 minut vstřelit pouhé dvě branky, sami pak gólovými sériemi získali jasnou převahu. V konečném součtu zvítězili nad Maloměřicemi podruhé v sezóně a připsali si na své konto šestou výhru v sezóně.

HK FCC Město Lovosice – SHC Maloměřice Brno 38:23 (21:17)

Nejlepší střelci: Malý 10, Holubec 7, Kupa 5, Motl 5 – Osoba 7/1, Číž 5, Jirák, Kolář, Erbes, Popela po 2, Hliničan 2/1. Sedmimetrové hody: 1/0 – 4/3. Vyloučení: 5 – 5. Rozhodčí: Barták, Hladký. Diváků: 351.

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „My jsme splnili základní úkol a to získat dva body. Poté, co jsme nezvládli další venkovní zápas, tak tyhle body jsme bezpodmínečně potřebovali i s ohledem na vývoj v tabulce. Pokud chceme uvažovat o play-off, museli jsme dnes zvítězit. Dostat ale sedmnáct branek za poločas je prostě špatně, i když nám postupně z obrany vypadli všichni obranáři, takže jsme museli improvizovat. Klíčovým momentem bylo nasazení Boučka v obraně i to, že jsme na tom zřejmě fyzicky lépe. Bylo názorně vidět, co s týmem udělá, když se dostane do herní pohody s výrazným brankovým náskokem. Výsledek dobrý, dva body dobré a Maloměřicím děkuji za super utkání.“

Jan Hrdlička, brankář HK FCC Město Lovosice: „Věděli jsme, že nás soupeř bude chtít potrápit a začátek tomu také nasvědčoval. Dostali jsme trošku facku, abychom se vzpamatovali. První poločas jsme odskočili díky zvýšené agresivitě a to byl klíč k úspěchu. Na to jsme ve druhé půli navázali i díky rychlým útokům, kdy soupeři již trošku chyběla fyzička. Poslední zápas jsme si všichni užili a doufám, že budeme ve vítězné vlně pokračovat i v novém roce.“

Vít Musil, trenér SHC Maloměřice Brno: „Víme, že Lovci nejsou úplně v optimální situaci, důkazem bylo zařazení Boučka do sestavy, který by v ideálním případě s ohledem na zranění spíš dostal volno. My jsme do zápasu vstoupili hezky, v začátku prvního poločasu nám nechyběl tah na bránu, přehrávali jsme i postupný útok, což nám většinou dělá problém. Hořeli jsme na obraně, bylo vidět, že soupeř má velmi dobrou hru jeden na jednoho. Hloupými chybami jsme si nechali odskočit soupeře už v prvním poločasu. Druhý poločas byl z naší strany výrazně horší, vypadl nám útok a myslím, že to je daň za to, že máme velmi mladý tým a stále sbíráme zkušenosti. Chyběli nám zkušení Horák, Jung, zatímco zkušení soupeř si s vlastním oslabením dokázal poradit. Poděkoval bych našim brankářům, kteří odvedli velmi dobrou práci, i když jim obrana moc nepomáhala.“

Jakub Koňařík, brankář SHC Maloměřice Brno: „Utkání jsme nezačali špatně. Zápas se začal lámat ve druhé půli prvního poločasu, kdy jsme vypadli v obraně. Ve druhé půli nás mazal Honza Hrdlička, kterému jsme nemohli dát gól, a Lovci nás pak zcela rozebrali. Super fanoušci, atmosféra v hale, tak jako je tady v Lovosících vždy.“