První vítězství je tu! Porážíme doma Frýdek-Místek

Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří si vytvořili vedení 3:1. Velmi rychle se ale Pepino dotáhlo a díky dvěma brankám Pavla Musálka srovnalo na 4:4. Deset minut před závěrem první půle byla na obou stranách zvýšená míra faulů, které vygradovaly až ve zranění Mazury. Musil v závěru spálil šanci na zisk náskoku tří branek, když se objevil sám před gólmanem, ale střelecký pokus neproměnil. Vypjaté a důrazné utkání pokračovalo i ve druhém dějství zápasu. Koňaříkovi se podařilo několikrát zmařit hostujícím snahu snížit manko na jednobrankový rozdíl. Ovšem domácí nedokázali využít dvě přesilové hry a společně s neproměněnými šancemi se tak Frýdek deset minut před závěrem dotáhl na vyrovnaný stav 20:20. Vyhrocené utkání v závěru nakonec lépe zvládli domácí a na maloměřické půdě si tak připisují první body v sezóně.

SHC Maloměřice Brno – Pepino SKP Frýdek-Místek 22:20 (15:13)

Nejlepší střelci: Mrnuštík 11, Jung 3/3, Jirák a Musil po 3 – Musálek 6/2, Strack 4, Unger 3. Rozhodčí: Kozler-Zych. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Vyloučení: 6:2 (ČK Žvak). Diváci: 283.

Vít Musil, SHC Maloměřice Brno: „Rozhodně se jednalo o vypjaté utkání. Ta situace byla hodně těžká. Máme za sebou šňůru proher a věděli jsme, že se jedná o utkání, které nás může bodově vrátit zpět do hry. Konec byl hektický a vypjatý. V první polovině jsme hru drželi v našich otěžích, ovšem jak šlo vidět, ve druhé části jsme hráli na úzký kádr asi o deseti hráčích. Myslím si, že se na zápase velkou mírou podílel Koňařík, který nám hlavně v závěru fantastickými zákroky vybojoval vítězství. Mě zejména mrzí nové zranění. Doufám, že to nebude nic vážného, určitě se jedná o nepříjemnou situaci a všechny nás to mrzí.”

Lubomír Kavka, Pepino SKP Frýdek-Místek: „Nebudu blahopřát domácím k vítězství, protože nebylo uhrané na hřišti, ale způsobem, který se mi nelíbil. Zákroky na našeho klíčového hráče byly brutální. Na hřišti jsme si zápas prohráli sami. Za stavu 20:20 jsme hráli přesilovku a nedokázali jsme ji potrestat. Kdybychom šli do vedení, tak by se zápas zase vyvíjel jinak. Takový je ale sport, na naší straně jsme neproměnili hodně šancí. To nás stálo výsledek.“

Video z pozápasové tiskovky zde.

Zdroj: ČSH