Smutná rána do házenkářských srdcí…

Ještě se házenkáři brněnských Maloměřic neotřepali z ostudné sobotní porážky v Karviné a stihla je další špatná zpráva. Hned následující den 28.3. 2021 náhle a nečekané zemřela klubová legenda –  Ing. Miroslav Pospíšil. Potkávat a vídat jste se s ním mohli na známé tribuně „C“, kde při domácích utkáních maloměřických házenkářů sedávají a povzbuzují klubové legendy, nebo při jakýchkoliv společenských akcích v oddíle.

 

Těsně, téměř v předvečer svých 75-tých narozenin odešla na vždy jedna z ikon maloměřické házené. Svoji aktivní házenkářskou kariéru prožil jako levá střelecká spojka v dresech Zbrojovky Brno, Králova Pole a hlavně pak Maloměřic, kde si zahrál i ligu (tehdy pod názvem MCV Brno). Nepřehlédnutelný, dobrý kamarád, házenkář a majlonťák každým coulem.

„Vždy byl jako P.I.P.(pan inženýr Pospíšil, jak si sám říkával) hýbatelem každé srandy, pohybu i zábavy. Pečoval o majlontské tradice, inicioval a zasloužil se o vznik pověstné Tour de Majlont v 70-tých letech, která pak bývala znovu obnovována, až dožila do dnešních dnů. Dalo by se hodně vzpomínat, rozebírat jednotlivé chvíle, v níž Mirek sehrával svoji významnou roli. O to více nám všem bude hodně chybět,“ vzpomněl spoluhráč Ing. Ivan Kopřiva.

„Ať hrál kdekoliv, byl vždycky „zarytý“ a skalní majlonťák. V dresu Majlontu přispěl k jeho vzestupu. Byl přirozeným a uznávaným lídrem kolektivu jak na hřišti, tak v ostatním životě. Měl vzácnou schopnost lidi stmelovat a inspirovat,“ připojuje se další spoluhráč Petr Sobotka. „ Ale především to byl dobrý a výsostně charakterní člověk, který miloval svoji rodinu a ctil pravdu. Bude strašně chybět a nezbývá nám nic jiného, než se snažit jeho odkazu nezpronevěřit,“ uzavírá Petr Sobotka.

Čest jeho památce!

Ing. Miroslav Pospíšil na týmové fotce MCV Brno (spodní řada čtvrtý zleva)

Otakar Veselý