Srdnatý výkon Áčka body nad Novým Veselím nepřinesl

V úvodní desetiminutovce byli lepší domácí, kdy se dostali do vedení 3:1. Hosty před větší ztrátou zachránil zejména dobře chytající Šimovček. Několikrát se domácím podařilo dostat do rychlých brejků, z nichž dva proměnil Vojta Číž a velký tlak domácích přišel ve 20. minutě, kdy se týmu zároveň podařilo odskočit na čtyři branky rozdílu 8:4. Hosté se ale stavem nenechali rozhodit a plynule do konce poločasu snižovali rozdíl na přestávkových 12:11. Druhé poloviny se ujalo Nové Veselí, a také díky přesilovkám se dostalo postupně do tříbrankového vedení. Vedoucí pozici už si hostující tým uhájil a dokázal dotáhnout zápas do vítězného konce.

SHC Maloměřice Brno – TJ Sokol Nové Veselí  21:26 (12:11)

Nejlepší střelci: Číž V. 4, Osoba, Erbes, Ipser po 3 – Voika 8/6, Sekulić 5, Melichar 4. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 6/6. Vyloučení: 5:2. Diváci: 209.

Aleš Kolář, SHC Maloměřice: „Věděli jsme, že Nové Veselí je velmi silný a těžký soupeř. Kdybychom za stavu 9:4 dokázali proměnit vyložené šance, rozdíl mohl být ještě vyšší. Zápas nám rozhodl vstup do druhé poloviny, kdy jsme se dostali do většího oslabení a soupeř odskočil o tři branky.”

Pavel Hladík, Sokol Nové Veselí: „Do Maloměřic jsme jeli s jasným cílem bodovat a vyzkoušet hráče širšího kádru a nadějné dorostence. Věděli jsme, že Maloměřice budou hrát nadšeně a bojovně, což se také potvrdilo. Náš vlažný vstup a několik neproměněných šancí znamenaly vysoké vedení domácích 9:4. Poté jsme byli nuceni dát na hřiště to nejlepší, zápas jsme otočili a vedli už o 7 branek. Konec utkání už se pouze dohrával a na hřiště se opět dostali i mladíci v naší sestavě. Pro ty to byla dobrá škola, ale bylo vidět, že někteří hráči na Extraligu zatím výkonnostně nemají. Nerad vyzdvihuji jednotlivce, ale dnes odehrál výborný zápas Adrián Šimovček. Z mladých hráčů se dobře ukázali Rubáč a Gregorovič. Jinak bylo utkání průměrné a pro diváky asi nepříliš atraktivní. Našim fanouškům opět moc děkujeme, že zase přijeli ve velkém počtu a jsme rádi, že jsme se mohli radovat z další výhry.“