Těsná prohra se Zubřím

Do Maloměřic, které zatím čekají na první soutěžní body sezóny, přijeli házenkáři Zubří potvrdit svůj nástup a dva body z minulého kola. Zápas si v hale užila mohutná fanouškovská kulisa podporující obě strany.

Úvod utkání byl ze strany obou soupeřů vyrovnaný, domácí Maloměřice si postupně vytvořily dvoubrankový náskok, který hosté ze Zubří v 6 minutě srovnali. Maloměřice přesto stále měly navrch o jednu branku až do 12. minuty, kdy se stav otočil na 5:6 ve prospěch hráčů Zubří. Tento náskok se dařilo hostům postupně navyšovat, především úspěšnou střelbou z křídel a zároveň sérií neproměněných šancí domácího mužstva, až na konečný výsledek prvního poločasu 12:18 pro Zubří. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a dvěma brankami za sebou odskočili již na rozdíl osmi branek. Ovšem sérií výborných zákroků domácího brankáře Michala Mazače Maloměřičtí dokázali do 40. minuty snížit opět na rozdíl šesti branek, v 50. druhé minutě snížili stav utkání na rozdíl tří branek. Bohužel v závěru utkání přišla série vyloučených hráčů domácího celku, což umožnilo hostům ze Zubří již tento náskok udržet až do závěrečného hvizdu.

„Mladí hráči se s Extraligou teprve seznamují, takový výpadek si ale nemůžeme dovolit. Měl jsem výhrady k první desetiminutovce, na to jsme se speciálně připravovali, ale neprovedli jsme to. My jsme odehráli opravdu slušné utkání s Duklou a někteří hráči začali lítat někde v oblacích. Doufám, že je to otázka jednoho týdne a zase se vrátíme nohama na zem. Maloměřice nás pak málem smázly, ale my to potřebujeme jako sůl,“ vytýkal i přes výhru svém svěřencům Michal Tonar.

To Vít Musil viděl na hře svého týmu i pozitiva: „První poločas se nám nepodařilo ubránit křídla, dostali jsme z nich snad 10 gólů, a tím nám zápas utekl o 6 branek. Ve druhém poločase jsme prohrávali už o 8 branek, pak jsme zlepšili hru, soupeř dělal nějaké chyby a my jsme se dostali zpět do hry a stáhli jsme náskok soupeře na dva góly. V posledních 5 minutách jsme udělali dvě zbytečné technické chyby, které soupeř potrestal dvěma góly do prázdné branky. To už potom znamenalo, že jsme nemohli dotáhnout ten závěr zápasu, ale myslím, že to bylo z naší strany hezké utkání, po těch dvou posledních to byl určitě výrazně zlepšený výkon.“

Zdroj: ČSH