Trenér Víťa Musil: Momentální stav? Budování na všech frontách

 

  • Můžeš nám prosím tě krátce se vrátit k historicky první sezóně Maloměřic v Extralize házené ?

 

Tak nejdřív k té první sezóně. Faktem je, že pro nás ten první půlrok v extralize byl úplně o něčem jiným, než co jsme praktikovali v předchozích sezónách. Na podzim jsme se hledali, seznamovali jsme se se soutěží, prohrávali jsme, těžko se nám proti zkušenějším soupeřům nabíral dech, sbírali jsme prostě informace a zkušenosti. Věděli jsme, že na druhou půlku sezóny se musíme připravit lépe, vnímali jsme, že budeme pravděpodobně hrát baráž o udržení v extralize. K tomu směřovali naše kroky v zimní přestávce, kdy jsme jednali s některými zkušenými hráči, kteří byli ochotní a přišli nám pomoct. Pro nás to jaro po pauze už bylo zajímavější, když jsme začali úročit nabité zkušenosti a věřím tomu, že by se to promítlo v naší herní úrovni. Vlastně hned první utkání po pauze s SKP Frýdkem – Místkem jsme dokázali zvítězit a získali jsme první body, pak přišla remíza s KP Brno, kdy jsme ještě dvě minuty před koncem vedli o dvě branky, a bylo vidět, že se nadechujeme k lepším výkonům. Pak přišla bohužel koronavirová pandemie, která všechno zastavila.

 

  • Tak nám prosím tě řekni, v jakém stavu se nacházíme nyní v době po koronaviru, jak vypadá momentálně naše činnost?

 

Tak předně jsme museli vyřešit situaci, kdy jsme byli zastavení, hráči nemohli trénovat, dlouho se nevědělo, jestli se bude hrát, případně v jakém formátu. Hráči dostali od našeho kondičního trenéra pokyny a individuální plány, podobně jako asi všechna mužstva. Po uvolnění opatření jsme začali trénovat v takovém udržujícím módu, protože ta přestávka byla delší, než standardní přechodné období mezi soutěžemi. V podstatě jsme řešili restart mužstva, aby se hráči dostali pomalu zpět k nějakému režimu. V současné době trénujeme volně, věnujeme se herním činnostem, testujeme nové druhy míčů, lepidel (to testování nám poručil náš hospodář :-). Kromě toho jsme jako klub využili přestávku k vymalování haly, výměně osvětlení a k vybudování nové posilovny s kapacitou 25 osob, kterou nyní dokončujeme.

 

  • Jak se díváš na našeho extraligového souseda přes kopec KP Brno, který v současné době mohutně posiluje?

 

(úsměv) Co se týká této otázky, já samozřejmě vnímám posilování KP Brno jak na místě trenérského obsazení, tak i hráče, které přivádějí i z ciziny do klubu a jsem na to zvědavý. Oni cílí a mají ambice na nejvyšší příčky a místa, zaručující účast v evropských pohárech. Faktem je, od doby před pěti lety a zisku bronzových medailí se výsledkově KP Brno nedařilo a pohybovalo se na nedůstojných příčkách, a to si myslím, že si Brno nezaslouží. Já je rozhodně nevnímám jako naši konkurenci, naopak jim fandíme, ať se jim to podaří, protože jejich úspěch znamená pro celou házenou v Jihomoravském kraji respektované postavení pro náš sport. My jdeme úplně jinou cestou a filozoficky jsme jinak nastavení. My jsme ve fázi, kdy se chceme stabilizovat v nejvyšší soutěži jak po stránce hráčského kádru, kvalitního zázemí a servisu pro hráče, tak i funkcionářského zabezpečení, odpovídajícímu nejvyšší úrovni házené. My se snažíme dívat, doplňovat a pracovat s hráči z našeho regionu a pouze v případě, kdy na nějaký post nenajdeme u nás vhodný typ hráče, tak se díváme jinam. My jsme prostě na jiném vývojovém stupni a jsme si toho vědomi.  

 

  • Prozradíš nějaké posily, nebo detailnější plán přípravy, aby naši fanoušci věděli, na co se mají těšit?

 

Takže teď je to tak, kdy jsme po té pauze zjistili, jak na tom vlastně mužstvo je, v jakém stavu a kondici jsou hráči, a vzhledem k tomu, že nikdo výrazně nepřibral na váze víme, že můžeme naplánovat standardní přípravu. Hráči budou trénovat do poloviny června, kdy zakončíme toto období testy. Pak budou mít volno a začneme trénovat od 13. Července pod vedením našeho kondičního trenéra Josefa Mlčucha, který současné připravuje i fotbalisty FC Zbrojovky Brno. Od počátku srpna se již budeme věnovat sehrávaní zejména hlavní osy týmu a absolvujeme přípravné utkání, které završíme dvoudenním turnajem v Hranicích 21.-22. Srpna. 

 

 

  • To jsi mi ale neodpověděl na první část otázky a bych byl špatný novinář, kdybych se nezeptal znovu. Co posily?

 

Já vím.

 

  • Co víš?

 

Že jsem neodpověděl.

 

  • A?

 

Já na to teď nechci odpovídat. Některá jednání ještě nejsou dokončená, některá se budou dojednávat, ale v dohledné době se našim fanouškům představí. Určitě můžeme pouze zmínit odchod Pavla Mrnuštíka do Hranic, který z důvodu přestěhování zvolil logicky nejbližší dojezdovou vzdálenost. Tímto bych mu chtěl poděkovat za jeho působení u nás, a popřát mu ať se mu v extralize daří, ale ne proti nám.

 

Autor: Ota Veselý