Muži B zakončili podzimní část sezóny bez výhry, v Telnici prohráli 33:21

Muži B měli poslední šanci získat dva body za výhru v podzimní části sezóny, když vycestovali za Brno do nedaleké Telnice. Soupeř však v domácím prostředí, kde se hraje v přetlakové hale na povrchu sestaveném z podivných plastových čtverečků, body často nerozdává. Pro mnohé hráče to byl též zážitek nostalgický, neboť tomu není až tak dávno, co se v Maloměřicích hrálo na stejném povrchu pod širým nebem, a poté i v přetlakové „bublině“. Sentiment šel ovšem při utkání stranou, pro Telnici byla přijatelná pouze výhra a naopak Maloměřice hrály o čest a potažmo čestný úspěch. Dle očekávání do zápasu lépe vstoupila Telnice, která byla nebezpečná převážně ze spojek, a využívala obrany s předsunutou střední spojkou, což úspěšně narušovalo kombinace hostí. Po ospalejším začátku se ale Maloměřicím podařilo srovnat tempo, v obraně lépe pokrývaly spojkové prostory a v útoku pečlivě a trpělivě čekaly na svou příležitost. Zápas začal byl vyrovnaný a na domácí brzy padla nervozita. Jistojistě čekali snadnější průběh a odevzdaného soupeře, ale ani jedno se jim nedostalo. Hostům se trpělivost v útoku a preciznost na obraně vyplatila, poločas skončil za přijatelného stavu 16:13. O to větší motivaci měli domácí při vstupu do druhé půle. Zlepšili důraz na obraně a postupně zvyšovali rozdíl ve skóre. K tomu jim dopomohla i vyloučení na straně Maloměřic, které v průběhu druhého poločasu vyzkoušely osobně odříznout nebezpečné spojky domácích. Ani to však nepomohlo a Telnice se dostala k bezpečnému gólovému náskoku, aby nakonec zvítězila v poměru 33:21. Maloměřice ovšem předvedly, že dokáží hrát vyrovnaně i s tabulkově silnými soupeři. Ačkoliv přezimují na posledním místě tabulky, jaro bude dozajista velmi zajímavé a Maloměřice se budou prát o každý bod.

MamutCup turnaj mladších žáků 15.12.

15.12. se v naší hale konal tradiční MamutCup . Ten byl tentokrát vypsán pro kategorii mladších žáků.  I v předvánočním shonu se podařilo zajistit účast opravdu kvalitních týmů z Olomouce, Bratislavy, Zlína, Hranic a Újezdu . Náš tým , který byl  z nadpoloviční části tvořen hráči spadajícími do minižáků , nebo nováčky sice nebyl pro ty nejlepší větším soupeřem, ale kluci bojovali a ostatním týmům  paky byli důstojnými protivníky.  Konečné pořadí  turnaje  1.Olomouc , 2.Bratislava, 3. Újezd , 4. Zlín, 5.Hranice , 6.Majlont  .

Muži A v posledním zápase podzimní části nestačili na domácí Bystřici pod Hostýnem a končí na průběžném 3. místě

komentář trenéra Víta Musila:

Zápas v Bystřici se nám, jako týmu, nevydařil. Těžko se mi hodnotí v čem přesně, ale v rozhodujících okamžicích jsme buď udělali nějakou individuální chybu, nebo nás zastavil výborně chytající Mizera v brance soupeře. Díky tomu jsme stačili na soupeře pouze dotahovat a vždy, když jsme se dostali skórem na dosah, tak nám zase odskočili.
To, že jsme nakonec prohráli o sedm, byl už následek toho, že jsme s ubývajícím časem museli zkusit osobní obranu a zakončovat co nejrychleji. Ke gólům to bohužel nevedlo a naopak Bystřice tak měla možnost navýšit skóre rychlými útoky.
Obecně mi přijde, že je to tak padesát na padesát souboj se soupeřem a souboj s námi samotnými. Myslím tím neplnění taktických pokynů, špatná řešení herních situací, hrubky na obraně apod.
Tento zápas nám, podle mě, ukázal, na které věci se soustředit v zimní přestávce a následně v jarní části.
Jsem přesvědčený, že pokud se dobře připravíme, tak budeme předvádět lepší a líbivější hru.