Majlonťáci si poradili s „dorostenci“ z Jičína, výkon zejména ve druhé půli však budí rozpaky.

trenér Vít Musil:

Z domácí výhry proti Jičínu mám samozřejmě radost, ale i když jsme vysokým rozdílem vyhráli, tak se nedá říct, že jsme zahráli perfektně.
Jičín dojel pouze s devíti, vesměs velmi mladými, hráči do pole a po celý zápas měli problém prosadit se přes naši obranu. Díky tomu jsme si už v první půli rychlými útoky a koncetrované hře v postupném útoku, vytvořili jedenácti brankový náskok.
Z výkonu v druhém poločase ale nejsem nadšený a myslím si, že ani pro diváky to nebyla pěkná podívaná.
S ohledem na vysoký náskok a průběh utkání je těžké udržet plné nasazení a koncentraci, takže jsme místy špatně a zbrkle řešili herní situace. Je to škoda, protože kromě toho, že utkání utrpělo na dívácké atraktivitě, tak jsme se tím částečně připravili i o možnost zlepšit hráčskou součinnost.
V dalším zápase jedeme do Dvora Králové, nesmíme usnout na vavřínech a na venkovní utkání se dobře připravit.

Muži B vyrabovali Kuřim, aspiranta na titul porazili 26:30

V sobotním utkání vyrazilo „béčko“ na utkání do Kuřimi, která se v tabulce nachází mezi pěticí týmů usilujících o vítězství v lize. Oproti minulému zápasu, kdy se v ten den hrálo i utkání A-týmu, a nepodařilo se tak naplnit sestavu, se nyní maloměřičtí v šatně doslova mačkali. To naštěstí pomohlo utužit již tak výbornou atmosféru v týmu, jemuž se podařilo v posledních dvou utkáních zjistit, jak chutná výhra. Současně se do sestavy po delší odmlce zaviněné zraněním vrátil Michal Vaněk. A bylo to znát.
Maloměřice neměly důvod měnit zaběhlý styl hry, který doposud přinesl 4 body, a pokračovaly tak v jednoduché kombinaci v útoku a důrazné a poctivě se zajišťující obraně. Netrvalo dlouho, a na výsledkové tabuli svítil výsledek 1:5. Maloměřickým stačila dobře natažená „lajna“, aby se spojky dostávaly do výhodných střeleckých pozic. Díky dobře pracující obraně a pokračující reprezentační formě brankáře Karla Schwarzera si Maloměřice postupně navyšovaly náskok ve skóre. Na každý vydřený gól Kuřimi hosté odpověděli brankami dvěma. Tempo utkání ovšem brzdila dvouminutová vyloučení, kterých bylo na straně Maloměřic v první půli celkem pět. Z toho byl třikrát vyloučen Filip Erbes, což se sečetlo v červenou kartu a jeho brzký odchod ze hry. V poločase bylo skóre 7:13, když v poslední devitíminutovce padly pouhé dva góly, a to navíc do sítě domácích.
Maloměřice věděly, že mají do druhé půle výhodný náskok, ale nechtěly se spoléhat jen a pouze na něj. Nicméně i Kuřim měla nejspíš v šatně silně motivující rozhovor a do druhého poločasu nastoupila s vysunutější obranou a znatelně větším nasazením. Za prvních pět minut se ji i díky nepřesnostem v zakončení na straně hostí podařilo snížit stav na 12:14. Zápas se tak pro domácí stal hratelným a donutil maloměřické k lepší koncentraci. Ti se nenechali rozhodit, zatnuli zuby a opět odskočili na pětibrankový rozdíl. Kuřim se však nehodlala vzdát, zvláště na domácím kolbišti, a šest minut do konce bylo skóre 22:23. Divákům se tajil dech a co se ještě před několika minutami zdálo jako snadné utkání, se nyní proměnilo v bitvu nervů. Tu naštěstí vyhrály Maloměřice, velkou měrou se na tom podílelo až chirurgicky přesné zakončení a samozřejmě také těžko průstřelný Karel Schwarzer. Hosté opět odskočili na bezpečný čtyřbrankový rozdíl a utkání skončilo poklidně za stavu 26:30.
Maloměřice se tím opět posunuly o příčku výš a v tabulce jim aktuálně patří desáté místo, o bod za mužstvem z Juliánova. Gólově se nejvíce převedl navrátivší Michal Vaněk, jenž zaznamenal 7 branek a také několik důležitých asistencí do pivota.