PLÁN PŘÍPRAVNÝCH UTKÁNÍ NA EXTRALIGU

Podobně jako v minulém roce zvolili maloměřičtí házenkáři kompletní přípravu v domácím prostředí. Zatímco v loňském roce byl důvod k tomuto kroku obava z doznívající pandemie Covid – 19, v letošním roce byl důvody poměrně pragmatické. A těmi důvody pro rozhodnutí připravovat se v domácím prostředí byly radostná očekávání narození dcer trenérovi Františku Urbanovi a brankáři Karlu Zaplatílkovi. Na jaké přípravné utkání v maloměřické hale se tedy můžete těšit?
PÁ – 25.8. od 18:30 – SHC Maloměřice Brno – Záhoráci Stupava/Malacky
SO – 26.8. od 10:30 – SHC Maloměřice Brno – Záhoráci Stupava/Malacky (generálka)
Celkem tedy maloměřičtí házenkáři absolvují 8 přípravných utkání výhradně s týmy slovenské Niké Handball Extraligy. Vstup na přípravné utkání jsou veřejně přístupné s výjimkou posledního utkání, které je naplánované jako generálka na Extraligu. Na toto utkání budou mít přístup pouze pozvaní hosté.
Otakar Veselý

Nábor: Pojď hrát házenou s námi!!!

Pojď HRÁT HÁZENOU S NÁMI!

• Probuď v sobě házenkáře!
  • Poznej nové kamarády!
  • Nauč se týmovosti, všestrannosti a vzájemnému respektu!

Remíza mezi HBC JVP Strakonice 1921 a SHC Maloměřice Brno ve vyrovnaném souboji

Ve vyrovnaném zápase v rámci play out Chance Extraligy mužů v házené se HBC JVP Strakonice 1921 střetli s týmem SHC Maloměřice Brno. Utkání, které se odehrálo v hale Strakonice, skončilo nerozhodně 31:31. Domácí potřebovali k jistotě záchrany v Chance Extralize jediný bod, který se jim nakonec podařilo získat. Pro maloměřické je získaný bod příjemný, ovšem pouze výhra v nadcházejícím domácím utkání již tuto sobotu s Hranicemi, jim zajistí vyhnutí se přímému sestupu ze Chance Extraligy házené.

Oba týmy předvedly vynikající výkony a na hřišti bylo cítit maximální nasazení. První poločas začal svižně, v rychlém tempu. Brzy po začátku začali hosté z Brna nabírat náskok, který však byl od stavu 1:4 stahován domácím týmem. Několikrát se podařilo Strakonicím srovnat skóre, ale Maloměřice vždy odpověděly. Od 20 minuty prvního poločasu však strakoničtí dali sedm gólů v řadě a využili tím hluché pasáže a chyb hostujících Maloměřic. První poločas tak skončil v poměru 17:14 pro domácí tým.

Druhá část utkání pokračovala v podobném duchu, jako závěr první půle. Od počátku se podařilo Strakonicím vytvořit si náskok 6 gólů, který udržovali až do 12 minuty druhého poločasu. Po té Maloměřice změnili útočný systém při hře na 7 hráčů bez brankáře a zlepšili obranu. Nyní to byl hostující tým, který vstřelil sedm gólů v řadě a otočil tak výsledek utkání ve svůj prospěch. Strakonice dali branku až po dlouhých 8 minutách a srovnali tak stav utkání deset minut před koncem na 26:26. V závěrečných minutách se oba týmy pokoušely o rozhodující úder, ale nakonec se ukázalo, že si body rozdělí.

Michal Zbíral, trenér HBC JVP Strakonice 1921: „Získali jsme hořskosladký bod, zápas jsme měli zvládnout lépe. Nakonec nám stačil k jistotě záchrany, měl tedy cenu zlata a jsme rádi, že jsme to zvládli. Bohužel se opakuje stejný scénář. Dokážeme si v první půli vybudovat náskok, jsme trpěliví, daří se nám v útoku. Jenže pak nás psychicky položí dvě, tři chybičky a neproměněné šance, čímž jsme najednou dole a nevíme, co hrát v útoku. Maloměřice přešly na hru sedm na šest, kterou se nám nedařilo bránit úplně tak, jak bychom chtěli. Do prázdné branky jsme dali asi jen jeden gól, jinak jsme míče nedokázali získávat. To nás psychicky sráželo. Naštěstí jsme to ubojovali, závěr pro nás byl šťastný.“

Jiří Mičola, trenér SHC Maloměřice Brno: „Už delší dobu to bereme tak, že Strakonice nehoníme, moc jsme se na ně nesoustředili. Ty se v závěru základní části a v nadstavbě obrovsky zlepšily, přinesly si dobrou pohodu. My se musíme soustředit hlavně na to, abychom pod sebou udrželi Hranice. Tři kola s nimi hrajeme Černého Petra a předáváme si ho. Aktuální bod nám pomohl, ale čeká nás ještě klíčový vzájemný souboj s Hranicemi. Ještě není nic rozhodnuto. Potřebujeme udělat další krok k tomu, aby soupeř zůstal pod námi.“

Ota Veselý

SHC Maloměřice Brno podlehly O2xyworld HBC Jičín v dramatickém utkání poslední sedmičkou po čase

13. dubna 2024, Brno – V důležitém utkání Chance Extraligy mužů ve skupině Play-out se tým O2xyworld HBC Jičín utkal se soupeřem SHC Maloměřice Brno v hale Maloměřicích. V zápase plném nervozity a dramatických momentů se týmu O2xyworld HBC Jičín podařilo vybojovat těsnou výhru 25:26 až poslední sedmičkou po vypršení hracího času.

První poločas začaly oba oslabené týmy nervózní hrou plnou chyb a nepřesností, při které se střídaly v průběžném vedení. Krošík Ondřej ze SHC Maloměřice Brno otevřel skóre, avšak Jičín rychle odpověděl. Zpočátku tahali domácí za delší konec lana, v průběhu prvního poločasu se však podařilo Jičínu překlopit vedení na svou stranu. Poločas tak skončil v poměru 13:14 ve prospěch Jičína.

Druhá část zápasu nabídla stejně napínavé okamžiky, v 6 minutě se domácím podařilo srovnat stav utkání a následně odskočit do dvoubrankového vedení 19:17. Pak ovšem až do 22 minuty přidali pouze dva góly, a tak ve 22 minutě bylo vyrovnáno 22:22. Od té doby byl tým O2xyworld HBC Jičín vždy o gól napřed, ale domácím se vždy podařilo srovnat stav. Když domácí 25 vteřin před koncem vyrovnali zdálo se, že utkání skončí spravedlivou remízou. V poslední vteřině však domácí faulovali a nařízený sedmimetrový hod Aleš Dolejší proměnil a získal tak Jičínu vítězství.  O2xyworld HBC Jičín si tak připsal dva body po vítězství 25:26 a upevnil si vedoucí místo v tabulce play out. Maloměřičtí naopak musí zapracovat na svých výkonech, aby se vyvarovali dalších ztrát v boji o zachování soutěže.

Nejvíce gólů za Maloměřice dali Kachlík 6, Horut a Škalda po 5, za Jičín to byl Hájek 8, Dolejší 7.