Brněnské derby s KP skončilo porážkou 28:25

Muži B o víkendu nemuseli vypisovat „cesťák“, neboť je čekalo utkání s B-týmem KP Brno. Jelikož se opět jednalo o časově souběžný zápas s A-týmem, který se vydal na chladný sever získat body v Náchodě, soupiska týmu se dala spočítat na prstech nešikovného soustruháře. Nicméně soupeř také trpěl na zúženou sestavou podmíněnou následným zápasem extraligového týmu, takže podmínky byly velmi vyrovnané. Tým vstoupil do utkání pod vedením trenéra mládeže Pavla Baráka úspěšně a v první půli úvodního poločasu sváděl se soupeřem vyrovnanou partii. Díky solidně působící obraně a hbitým zákrokům brankáře Karla Zaplatílka se dokonce dostal do vedení o 5 gólů (8:13). Tento náskok se naneštěstí podařilo domácím do konce poločasu stáhnout a do šaten se odcházelo při skóre 14:14. Na začátku druhé půle soupeř využil své věkové převahy (podporujíc heslo „mládí vpřed“) a přes z únavy pramenící nedbalost v obraně hostí rychle odskočil do vedení o dvě branky. Maloměřičtí se s vypětím všech sil dostali do kontaktu a srovnali na 20:20. Za tohoto stavu se hra několikrát přesouvala po hřišti beze změny na skóre, a to zejména díky fungující obraně hostí a pevné brankové konstrukci domácích. Neštěstí při střelbě a stoupající únava se však nakonec staly Maloměřicím osudnými, neboť domácí svých šancí využívali a co nestihli ubránit, to zachránil jejich agilní brankář. A tak na konci zápasu zbyly sedmi statečným z Maloměřic pouze notně propocené dresy, protože body za výhru 28:25 zůstaly na domácí půdě. Střelecky se v tomto utkání nejvíce dařilo Františku Štěpánkovi, jenž si připsal – ironicky- sedm přesných zásahů. Po šesti gólech následně zaznamenali Aleš Javůrek a Michal Havelka.